Wyszukiwarka Google

Czy Google Analytics ma wpływ na wyniki wyszukiwania

Ciekawe pytanie zadano Mattowi, a które dotyczyło związku Google Analytics z SERPami.

„Jeżeli używam GA do śledzenia konwersji na swojej stronie, gdzie prowadzę e-commerce, czy to będzie miało jakiś negatywny wpływ na wyniki wyszukiwania?”

Odpowiedź jest krótka – NIE.

Można używać Google Analytics, można …. nie używać, to będzie ten fakt miał żadnego wpływu na prezentowane wyniki w SERPach.

Matt zwraca przy okazji uwagę na nowy tzw. asynchroniczny kod GA (który powoduje szybsze ładowanie strony, lepiej zbiera dan jak i eliminuje problemy związane z nieprawidłowym wywołaniem skrypów JavaScript).

GD Star Rating
loading...
Czy Google Analytics ma wpływ na wyniki wyszukiwania, Czy Google Analytics ma wpływ na wyniki wyszukiwania, 0.0 out of 10 based on 1 rating Czy Google Analytics ma wpływ na wyniki wyszukiwania

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

maki 9 maja 2013, 18:21

Nie znam większego kłamstwa Google.
Zobacz sobie jak lecą strony z wysokim współczynnikiem odrzuceń.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *