Wyszukiwarka Google
12 czerwca 2010

Ciekawe pytanie zadano Mattowi, a które dotyczyło związku Google Analytics z SERPami.

„Jeżeli używam GA do śledzenia konwersji na swojej stronie, gdzie prowadzę e-commerce, czy to będzie miało jakiś negatywny wpływ na wyniki wyszukiwania?”

Odpowiedź jest krótka – NIE.

Można używać Google Analytics, można …. nie używać, to będzie ten fakt miał żadnego wpływu na prezentowane wyniki w SERPach.

Matt zwraca przy okazji uwagę na nowy tzw. asynchroniczny kod GA (który powoduje szybsze ładowanie strony, lepiej zbiera dan jak i eliminuje problemy związane z nieprawidłowym wywołaniem skrypów JavaScript).

GD Star Rating
loading...
Czy Google Analytics ma wpływ na wyniki wyszukiwania, Czy Google Analytics ma wpływ na wyniki wyszukiwania, 0.0 out of 10 based on 1 rating Czy Google Analytics ma wpływ na wyniki wyszukiwania
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

maki 9 maja 2013, 18:21

Nie znam większego kłamstwa Google.
Zobacz sobie jak lecą strony z wysokim współczynnikiem odrzuceń.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *