Wyszukiwarka Google

Czy całe wpisy na stronie głównej bloga to duplicate content

Często zdarza się, że właściciel bloga na stronie głównej posiada (z reguły) 10 ostatnich wpisów. Czy taka sytuacja to duplicate content?

Oczywiście, lepszym rozwiązaniem jest umieszczanie, jak to np. jest na moim blogu, jedynie części wpisu – np. określonej ilości znaków czy pierwszego akapitu.

Google jednak „nie każe” blogów, które „nie stosują się do tego”. Powód? Takie zjawisko jest dosyć popularne. Blogerzy robią tak, aby zaindeksować w szybki sposób nowe wpisy, korzystając z mocy strony głównej.

Oczywiście lepiej jest wykorzystywać do tego inne możliwości, jakie daje nam tzw. linkowanie wewnętrzne, jak umieszczanie boksów z najczęściej czytanymi wątkami, ocenianymi czy umieszczanie w danym poście artykułów tematycznie z nim związanych. Jest to bardziej naturalne – dzięki takiemu rozwiązaniu zapobiegamy sytuacji, gdzie po pewnym czasie wpis ląduje na czwartej czy … 21 stronie. I dostać się tam robotom może być, bez linkowania wewnętrznego, bardzo ciężko :)

GD Star Rating
loading...
Czy całe wpisy na stronie głównej bloga to duplicate content, Czy całe wpisy na stronie głównej bloga to duplicate content, 10.0 out of 10 based on 1 rating Czy całe wpisy na stronie głównej bloga to duplicate content

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *