Wyszukiwarka Google

Czy całe wpisy na stronie głównej bloga to duplicate content

Brak komentarzy

Często zdarza się, że właściciel bloga na stronie głównej posiada (z reguły) 10 ostatnich wpisów. Czy taka sytuacja to duplicate content?

Oczywiście, lepszym rozwiązaniem jest umieszczanie, jak to np. jest na moim blogu, jedynie części wpisu – np. określonej ilości znaków czy pierwszego akapitu.

Google jednak „nie każe” blogów, które „nie stosują się do tego”. Powód? Takie zjawisko jest dosyć popularne. Blogerzy robią tak, aby zaindeksować w szybki sposób nowe wpisy, korzystając z mocy strony głównej.

Oczywiście lepiej jest wykorzystywać do tego inne możliwości, jakie daje nam tzw. linkowanie wewnętrzne, jak umieszczanie boksów z najczęściej czytanymi wątkami, ocenianymi czy umieszczanie w danym poście artykułów tematycznie z nim związanych. Jest to bardziej naturalne – dzięki takiemu rozwiązaniu zapobiegamy sytuacji, gdzie po pewnym czasie wpis ląduje na czwartej czy … 21 stronie. I dostać się tam robotom może być, bez linkowania wewnętrznego, bardzo ciężko :)

GD Star Rating
loading...
Czy całe wpisy na stronie głównej bloga to duplicate content, Czy całe wpisy na stronie głównej bloga to duplicate content, 10.0 out of 10 based on 1 rating Czy całe wpisy na stronie głównej bloga to duplicate content
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Jak Panda zmieni pozycjonowanie i branżę SEO

Jeszcze do niedawna - a w Polsce nadal (Pandy, przynajmniej oficjalnie u nas nie ma) aby być wysoko w Google...

Zamknij