Filtry, bany

Czy ban/filtr może być nałożony na stronę przez pomyłkę?

Pytanie proste, ale wiele osób nie potrafi udzielić na nie odpowiedzi. A tymczasem brzmi ona – Tak, strona może dostać bana/filtr przez pomyłkę.

Spotkałem się z tym na pewno dwa razy. Po raz pierwszy na angielskim Forum, na które trafiła osoba, której strona nagle zniknęła z Google, zdziwiona zaistniała sytuacją

There seems to be no reason why one of my sites hosted by Google is suddenly treated differently from the others.)

Jak się okazało, by to “wypadek przy pracy”. JohnMu szybko pośpieszył z wyjaśnieniem

It looks like this was an issue one our side. It should be resolved in the meantime, and from what I can tell, pages from the site are now appearing in search again, so you should be all set soon!

czyli: “Wygląda na to, jakby spadek był spowodowany problemem leżącym po naszej stronie. Kwestia powinna być już rozwiązana i strony witryny pojawiają już się znowu w wynikach wyszukiwania”.

Po raz kolejny okazuje się, że w przypadku wątpliwości czy pewności co do tego, że “wszystko jest OK”, warto wysłać prośbę o ponowne rozpatrzenie.

In general, with issues like these, it’s always possible to submit a reconsideration request to have someone on our side take a look.

Druga sytuacja miała miejsce na naszym, polskim Forum, gdzie strona jednego z użytkowników zaliczyła filtr

Wszystkie treści do których nie mieliśmy praw autorskich zostały usunięte, a materiały które teraz się w nim znajdują są w 100% unikalne i autorskie.

Od mniej więcej dwóch miesięcy strona dziwnie się zachowywała w Google. Pojawiała się na różne frazy w TOP10 by po 2-3 dniach znowu wylecieć.
Tak tez było ostatnio. Tydzień było wszystko dobrze. Pozycje wskakiwały do pierwszej 10 i nagle w środę wszystko poleciało, bez żadnych działań z mojej strony.
Jedyny powód jaki przychodzi mi do głowy to kilka linków w stopce do innych stron ale już je usunąłem.

Odpowiedź Kaspara była szybka

wydaje mi się że to był błąd z naszej strony :P Myślę że witryna powinna niedługo powrócić do indeksu :)

GumkaWnioski?

No cóż – wszyscy jesteśmy ludźmi, zdarza się.

Nie zamierzam bronić “własną piersią Google” – uprzedzam zwolenników teorii spiskowych, że nie zamierzam mówić, że białe jest czarne :).

Przedstawione sytuacje są jednak doskonałym dowodem na to, że warto zdawać sobie sprawę z tego, że algorytm czy człowiek też może się pomylić (nie znam systemu sprawnego w 100%). Nawet najdroższe i najbardziej pożądane samochody psują się – mają przecież prawo… Dlatego jak mamy absolutną pewność, że ze stroną wszystko jest odpowiednio “poukładane” warto odwiedzić albo Forum Google, gdzie można (jak to miało miejsce w obu przypadkach) szybko uzyskać pomoc w kwestii diagnozy ewentualnych problemów z witryną albo napisać prośbę o ponowne rozpatrzenie witryny. Przy czym należy pamiętać, że na odpowiedź na rozpatrzenie czasami czeka się i ponad miesiąc – zaś czas reakcji na Forum jest bardzo szybki :)

GD Star Rating
loading...
Czy ban/filtr może być nałożony na stronę przez pomyłkę?, Czy ban/filtr może być nałożony na stronę przez pomyłkę?, 5.7 out of 10 based on 7 ratings Czy ban/filtr może być nałożony na stronę przez pomyłkę?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *