9 grudnia 2015 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Branża SEO
Content marketing

Content marketingPo ostatnim wpisie na temat Nowej Koncepcji SEO dostałem informację od jednej osoby – że jej komentarz, w którym nawiązywała do mojego wpisu, nie został opublikowany w serwisie Seostation.

Zrobiłem wówczas test – dodając prosty komentarz; pojawił się.

Dzisiaj zrobiłem drugi test – tym razem zamieściłem na Seostation dwa komentarze

 • jeden, w którym nawiązałem do tego, że na moim serwisie koncepcja jest przedstawiona w inny sposób niż na oficjalnych stronach programu – nie podając linka ani do swojego bloga, ani do mojego wpisu
 • drugi, neutralny, opublikowany chwilę po pierwszym komentarzu – który miał za zadanie tylko sprawdzić, czy komentarze są w ogóle akceptowane

Dzisiaj zauważyłem, że pojawił się jedynie drugi komentarz, ten neutralny; pierwszy komentarz, próbujący nawiązać polemikę z wpisem na Seostation, nie został przez moderatora opublikowany.

Seostation nie publikuje niewygodnych dla siebie komentarzy

Dlaczego Seostation partner Nowej Koncepcji SEO, nie publikuje niewygodnych dla niej komentarzy, dotyczących Nowej Koncepcji SEO?

Według założeń Nowej Koncepcji

jest (ona) programem edukacyjnym definiującym promocję strony internetowej w wyszukiwarkach w sposób odmienny niż tradycyjny. Projekt ma pokazać ścieżkę migracji z automatycznych usług SEO rozliczanych za pozycje do bezpiecznych, kompleksowych i transparentnych usług.

Jeżeli założeniem pracy w Nowej Koncepcji SEO jest przejrzystość i bezpieczeństwo pracy z Klientem to:

 • Jak niepublikowanie ostrzegających komentarzy o samej Koncepcji SEO ma mu w tym pomóc?
 • Czy Klient będzie w stanie – na podstawie tylko wyselekcjonowanych opinii i komentarzy – podjąć przejrzystą i bezpieczną decyzję?
Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  AdamD 9 grudnia 2015, 12:21

  Ja bym to równanie 1+1=3 zmienił tak, że ile by nie dodawali zawsze będzie <0

  Sebastian Miśniakiewicz 9 grudnia 2015, 12:29

  Będę musiał poszukać na przyszłość czegoś w ten deseń :)

  Tomrk 9 grudnia 2015, 12:50

  IP zmieniłeś?

  Sebastian Miśniakiewicz 9 grudnia 2015, 13:32

  Tak :) – aby wykluczyć wszelkie podejrzenia

  Paweł 9 grudnia 2015, 13:17

  Rozumiem, że jak jakiś pracownik jakiejkolwiek z tych 30 firm kichnie, to będzie tytuł: członkowie nowej koncepcji seo wypluwają wydzieliny w świat.
  Proszę używać partnerzy nie członkowie. NKS nie ma członków :-)

  Sebastian Miśniakiewicz 9 grudnia 2015, 13:37

  Właśnie dostałem tweeta od twórcy Seostation – mój komentarz, ten pierwszy został uznany za spam, bo … zawierał link do artykułu.
  Ale to przecież podważa sens istnienia Nowej Koncepcji SEO – bo jak widać nie można prowadzić merytorycznej dyskusji.
  Po to są artykuły, po to są różne opinie, aby je wyrażać.
  Szkoda.

  AdamD 9 grudnia 2015, 13:52

  Widać wg NKS linki w CM nie są potrzebne ;-)

  Adam Bielawa 11 grudnia 2015, 13:52

  Sebastian,
  znów muszę interweniować, bo widzę, że oskarżasz innych że
  a) manipulują opinią publiczną;
  b) nie odnoszą się do konkretów tylko zmieniają temat.

  Teraz spójrz na siebie – wszędzie nachalnie wrzucasz linki do swoich stron, na forum , w komentarzach, tutaj wpis na ten temat : http://seoparty.net/od-blogera-spamera-czyli-jak-nie-zdobywac-linkow/

  Ktoś na Pio Ci już go wkleił – to też uciekłeś od tematu w stylu “Wieliczko dla mnie nie istnieje” – to jest poważne? Zarzucasz komuś coś, co sam robisz…

  PS oczywiście Screen zrobiony :)

  Sebastian Miśniakiewicz 11 grudnia 2015, 14:06

  Adam,
  w sytuacji, gdy widzę tylko pochwalne wpisy na temat Nowej Koncepcji SEO, twórca Whitepressa chwali Product Managera, zę … dobrze działa, mam do wyboru
  1) mieć daleko to,c o się dzieje – to nie mój interes
  2) wspomnieć o tym delikatnie
  3) spróbować skłonić innych do refkelkcji i dyskusji
  Wybrałem 3.
  I teraz pojawia się pytanie – do kogo mam linkować? Kto napisał wpis, który obnażył pewne patologie w założeniach do NKSu?
  Jeżeli pojawi się inny wpis, to z przyjemnością będę go podpinał w komentarzach – ale musi on bazować na analizie stanu rzeczy, a nie tylko, że “moim zdaniem”.
  Dlatego jeżeli np. Ty taki wpis napiszesz (zapewne nie poruszyłem wszystkich tematów) to masz moje zapewnienie, że jak znowu zobaczę “content marketingowy spam reklamowy” Nowej Koncepcji SEO, w którym będzie pisanie o “nowym podejściu, bezpiecznym w pełni dla Klienta, bez automatów” a Ty wykażesz w swoim wpisie, że tak nie jest – podlinkuję i Ciebie.

  Partnerzy NKSu mylą dwa pojęcia – co innego jest robieniem szeptanki anonimowo – co notabene PROMUJĄ w ramach NKS. Czym innym jest jednak szerzenie informacji w Sieci, w dodatku polemizującej z bełkotem marketingowym.
  Zauważ, że ja się podpisuję imieniem i nazwiskiem – widzisz różnicę między mną a “szeptanką”?

  Dzięki temu, o czym napisałeś, powstał pomysł na wpis – który się powoli wykluwa; muszę mieć jeszcze więcej informacji i argumentów.

  PS

  Podobnie robiłem w sytuacji Site COndition – był taki projekt, o którym branża SEO się rozpisywała, jaki to fajny i w ogóle. Jak zrobiłem test to okazało się, że … jest bardzo źle.
  Więc uznałem, że warto to wyprostować – więc ponieważ byłem przed (albo po, nie pamiętam) analizą Seo Odkurzacza, którego opisałem na blogu – postanowiłem sprowstować WSZYSTKIE wzmianki o Site Condition.

  Czy to był spam?

  Ja bym powiedział, że NAPRAWA stanu ówczesnego.

  Dlaczego nikt nie napisał, że dobrzez robiłem? Odpowiedź jest prosta – bo BRANŻA SIĘ POMYLIŁA i wstydzili się przyznać do błędu Ci, co nie znaleźli tych błędów, co ja znalazłem.

  To się nazywa odpowiedzialność – więc jak ktoś pisze o spamie to znaczy, że ma coś do ukrycia

  Co do Wieliczki jeszcze – rozumiem, że mam przez lata być grzeczny i rozmawiać z kimś, kto ma mnie za idiotę? Sorry – w pewnym momencie mówisz dość – a jak ktoś o nim wspomni piszesz coś, co ja napisałem.
  Trzeba czasem dobitnie wyrazić swoje zdanie – a nie pozwalać jeździć po sobie – nie uważasz? :)

  Mój blog jest skierowany do normalnych ludzi – a nie do towarzystwa wzajemnej adoracji, które tylko myśli o tym, jak ludziom wcisnąć abonament, bo “SEO się zmieniło” :)

  Adam Bielawa 11 grudnia 2015, 15:08

  Dzięki za odpowiedź.

  Moje zdanie jest takie, że jak ktoś jest dobry, to klientom powinno zależeć na współpracy z nim, a nie odwrotnie, więc sam nie wiem po co ten szum; ale rozumiem, pewnie CM przestał być modny i opłacalny.

  Content Marketing powinien robić się sam – masz dobry brand, ludzie piszą na Twój temat, a nie odwrotnie.

  Sebastian Miśniakiewicz 11 grudnia 2015, 15:25

  Dotknąłeś sedna problemu – ja będę to musiał opisać trochę “w bardziej rozwklekły sposób” :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii