Branża SEO, Wyszukiwarka Google
26 czerwca 2010

Używanie różnego rodzaju stron do podniesienia pozycji strony w indeksie boli najbardziej, gdy … takie metody stosuje nasz konkurent. Zobaczmy jak odpowiedział Matt na tak postawione pytanie – rozwijając je należy powiedzieć, że owym spamem było 100 blogów, o małej ilości treści, które jednak dosyć wysoko i często wyświetlały się w wynikach wyszukiwania.

Przyznam, że byłem bardzo ciekawy, jak Matt odpowie na tak postawione pytanie. Przyznam, że trochę się rozczarowałem, ponieważ Matt … prosi o wysyłanie spam raportu w takiej sytuacji, ponieważ jak stwierdził „z przyjemnością przyjrzałby się temu z bliska”. Uważa, że algorytm radzi sobie całkiem nieźle, jednak dane zawarte w spam raporcie rzucają często nowe światło na pewne zachowania i pozwalają wychwycić nowe sposoby np. linkowania stron między sobą.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii