Wyszukiwarka Google

Co zrobić, jak moja strona zniknęła z indeksu

Nie zawsze nasze działąnia związane z promocją strony przynoszą efekt pozytywny, w postaci wysokiej pozycji w SERPach. Niekiedy jest tak, że trochę się „przeholuje” i na stronę zostaje nałożony filtr. Co robić w takiej sytuacji?

Otóż musimy skorzystać z tzw. rozpatrzenia, tzn. po zalogowaniu do Panelu Narzędzi dla Webmasterów wybieramy witrynę, której ma dotyczyć zgłoszenie i … działamy.

Pamiętajmy tutaj o kilku zasadach, które bardzo przydają się w zaistniałem sytuacji, o o których nie zawsze wiemy/pamiętamy:

– napiszmy po polsku, nie musimy trudzić się jego tłumaczeniem na język angielski

– nie rozpisujmy się „za bardzo” – bądźmy konkretni

– jasno napiszmy, co źle zrobiliśmy, obiecajmy poprawę :)

Pamiętajmy, aby przed wysłaniem zgłoszenia usunąć ze strony powód naszych problemów – np. ukryty tekst czy System Wymiany Linków. Inaczej zgłoszenie nie zostanie rozpatrzone.

Oraz najważniejsze – po pozytywnym rozpatrzeniu nie róbmy od nowa tych samych rzeczy, za których stosowanie zostaliśmy ukarani. „Recydywa” nie jest wskazana i może w łatwy sposób doprowadzić do całkowitego wykluczenia strony z indeksu wyszukiwarki (tzw. ban).

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

ewelina 17 kwietnia 2015, 14:04

A jakiś pomysł co zrobić jeśli strona zniknęła z witryny google, a nie była w ogóle pozycjonowana?

Sebastian Miśniakiewicz 17 kwietnia 2015, 14:58

To już trzeba patrzyć się konkretnie na stronę – nie raz i nie dwa np. widziałem, jak programista po wgraniu np. nowej wersji zapomniał zmienić noindex na index :)

gonzales 26 sierpnia 2015, 16:42

A gdzie po zalogowaniu się udać dalej aby im napisać co źle zrobiłem i obiecuje poprawę? tylko dużo różnych statystyk i nigdzie nie można nic kliknąć aby napisać pare słow. Zgłoszenia o zalinkowanie od nowa strony itd odbywaja się poprzez kliknięcia poszczególnych opcji i tyle. poza ty, nie wykrywło u mnie żadnych działań ręcznych spamowych czy jakoś tak. Po wpisaniu dwoch słów kluczowych nie wyświetlas w ogóle mojej strony – jakby znikneła z google a była na początku drugiej strony. Dodanie do tych słów jeszcze jednego powoduje że jest na pierwszym miejscu na pierwszej stronie. nie mam pojęcia o co chodzi. Problem zaczął sie w momencie gdy bawiłem się (za dużo) wtyczką SEO do WP.
Pozdrawiam

Sebastian Miśniakiewicz 27 sierpnia 2015, 10:09

Działania ręczne – jak coś tam jest, to tylko wtedy możesz coś napisać.
I innym przypadku zapraszam na Forum Pomocy Google dla Webmasterów – https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl – gdzie uzyskasz darmową pomoc ze strony użytkowników, a w skrajnych sytuacjach nawet pracowników Google :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *