Wyszukiwarka Google

Chromebook od Google dostępny już 15 czerwca

Były zapowiedzi i … jest. Jak właśnie przeczytałem na tvn24.pl już 15 czerwca w wybranych państwach będzie można kupić tzw. Chromebooki – jak łatwo można się domyślić, nazwa pochodzi od zlepku dwóch słów: Chrome (przeglądarka Google) oraz book (skrót od netbook).

Cechą charakterystyczną będzie

– długi czas pracy na baterii – nawet jeden dzień (!)

– uruchamianie się w ciągu …. 8 sekund

Po zalogowaniu się użytkownik uzyska dostęp do aplikacji Chrome oraz innych, przy czym warunek jest jeden – wszystkie będą dostępne jedynie przez Internet.

Pierwsze Chromebooki mają być dostępne w sprzedaży od 15 czerwca w 7 krajach świata (USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech i Hiszpanii) i kosztować ….. 400 dolarów.

Ciekawostką będzie możliwość dzierżawy sprzętu – 28 dolarów miesięcznie.

Jak to wpłynie na rynek komputerów przenośnych? Ciekawie – nie będzie trzeba kupować systemu operacyjnego czy pakietu biurowego. I tym sposobem Google zacznie zajmować kolejny fragment rynku….

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *