12 maja 2011
Wyszukiwarka Google

Były zapowiedzi i … jest. Jak właśnie przeczytałem na tvn24.pl już 15 czerwca w wybranych państwach będzie można kupić tzw. Chromebooki – jak łatwo można się domyślić, nazwa pochodzi od zlepku dwóch słów: Chrome (przeglądarka Google) oraz book (skrót od netbook).

Cechą charakterystyczną będzie

– długi czas pracy na baterii – nawet jeden dzień (!)

– uruchamianie się w ciągu …. 8 sekund

Po zalogowaniu się użytkownik uzyska dostęp do aplikacji Chrome oraz innych, przy czym warunek jest jeden – wszystkie będą dostępne jedynie przez Internet.

Pierwsze Chromebooki mają być dostępne w sprzedaży od 15 czerwca w 7 krajach świata (USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech i Hiszpanii) i kosztować ….. 400 dolarów.

Ciekawostką będzie możliwość dzierżawy sprzętu – 28 dolarów miesięcznie.

Jak to wpłynie na rynek komputerów przenośnych? Ciekawie – nie będzie trzeba kupować systemu operacyjnego czy pakietu biurowego. I tym sposobem Google zacznie zajmować kolejny fragment rynku….

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii