Wyszukiwarka Google
12 maja 2011

Były zapowiedzi i … jest. Jak właśnie przeczytałem na tvn24.pl już 15 czerwca w wybranych państwach będzie można kupić tzw. Chromebooki – jak łatwo można się domyślić, nazwa pochodzi od zlepku dwóch słów: Chrome (przeglądarka Google) oraz book (skrót od netbook).

Cechą charakterystyczną będzie

– długi czas pracy na baterii – nawet jeden dzień (!)

– uruchamianie się w ciągu …. 8 sekund

Po zalogowaniu się użytkownik uzyska dostęp do aplikacji Chrome oraz innych, przy czym warunek jest jeden – wszystkie będą dostępne jedynie przez Internet.

Pierwsze Chromebooki mają być dostępne w sprzedaży od 15 czerwca w 7 krajach świata (USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech i Hiszpanii) i kosztować ….. 400 dolarów.

Ciekawostką będzie możliwość dzierżawy sprzętu – 28 dolarów miesięcznie.

Jak to wpłynie na rynek komputerów przenośnych? Ciekawie – nie będzie trzeba kupować systemu operacyjnego czy pakietu biurowego. I tym sposobem Google zacznie zajmować kolejny fragment rynku….

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii