20 czerwca 2018 | Aktualizacja: 12 października 2019
Wyszukiwarka Google

Wczoraj wspomniałem, że od lipca Chrome będzie wyświetlać komunikat o niezabezpieczonej witrynie dla stron nie posiadających wdrożonego SSLa. Minał jeden dzień i (jakby w odpowiedzi) Google zaczęło rozsyłać informacje dla właścicieli stron, posiadających zweryfikowane usługi w Search Console

Od lipca 2018 r. Chrome (wersja 68) będzie wyświetlać ostrzeżenie „NIEZABEZPIECZONA” na wszystkich otwieranych stronach obsługiwanych przez protokół HTTP.

Aby ostrzeżenie „Niezabezpieczona” nie wyświetlało się, gdy użytkownik otworzy Twoją witrynę, musi być ona wyświetlana przez HTTPS. Przenieś swoją witrynę do HTTPS, by uniknąć wyświetlania ostrzeżenia i chronić dane użytkowników.

Tak wygląda pełna treść komunikatu, jaki dostałem przed chwilą dla jednej witryny

Dla osób chcących dowiedzieć się czegoś więcej o protokole https przygotowano stosowne informacje.

Czy warto przechodzić na https?

Wspominałem przy okazji wcześniejszych publikacji, że nie zaobserwowałem wzrostów wynikających z wdrożenia https na stronie. Https to jednak nie tylko oficjalny czynnik rankingowy Google – ale i pełniejsze dane w Google Analytics czy poczucie bezpieczeństwa osób odwiedzających naszą witrynę.

Komentarz
Sebastian MiśniakiewiczAutor bloga,
specjalista SEO

Decyzja o wdrożeniu https musi być podjęta świadomie, aby nie było tak, jak w zaobserwowanych dyskusjach na forach, gdzie webmasterzy, licząc tylko na wzrosty w Google, wdrażali https’a, aby po kilku miesiącach (nie widząc wzrostów pozycji) wracać do http :).

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii