Wyszukiwarka Google

Chiny blokują dostep do niewygodnych wyników wyszukiwania w Google

Ciekawy jestem, jak długo jeszcze chińskie władze blokować swoim obywatelom dostęp do informacji? Upadał komunizm, mieliśmy do czynienia ze zmianami w Egipcie i Tunezji – moim zdaniem to tylko kwestia czasu – co nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu próbują one uniemożliwić wyszukiwanie treści „drażliwych z punktu widzenia partii”.

Poniższy film pokazuje, jak wyszukiwarka Google blokowana jest na okres 90 sekund po wprowadzeniu w wyszukiwarkę niewygodnego zapytania.

Jak myślicie, jak długo to jeszcze może potrwać? W Rosji coraz bardziej mają już dość Putina…

GD Star Rating
loading...
Chiny blokują dostep do niewygodnych wyników wyszukiwania w Google, Chiny blokują dostep do niewygodnych wyników wyszukiwania w Google, 9.0 out of 10 based on 2 ratings Chiny blokują dostep do niewygodnych wyników wyszukiwania w Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

dave84 3 czerwca 2012, 19:34

Fakt, że w Chinach jest jeszcze jakaś cenzura, sporo osób pracuje w obozach czy za grosze ale z roku na rok jest tam widać lepiej i to kwestia czasu zanim to my będziemy tam jeździć do pracy. Stają się coraz bardziej otwarci na świat i pod wieloma względami możemy się od nich uczyć.

Seo-Profi 4 czerwca 2012, 6:23

Masz rację, dave – jak Chiny poszłyby w otwartość i „normalność”, to USA przestałyby byc mocarstwem. Nie od razu – ale z biegiem czasu Chińczycy skopiowaliby wszystko. Plus tam jest inna mentalność – jeszcze trochę i Azja będzie rządzić na Świecie…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *