Branża SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym przez uczestnictwo w programie afiliacyjnym? Sprawdź, czy nie masz nienaturalnych linków !

Analizując profil linków przychodzących dla jednego Klienta zauważyłem odnośniki z anchorami ustawionymi stricte pod SEO.

Ponieważ strona miała czysty profil linków skontaktowałem się z właścicielem serwisu, prosząc, aby nie robił takich rzeczy, przypominając, że rozmawialiśmy o tym, że mam być informowany o próbach samodzielnego promowania serwisu, aby mieć pewność, że jest to robione zgodnie ze sztuką (linkowanie anchorami to szybka droga do spadku w naturalnych wynikach wyszukiwania).

W odpowiedzi usłyszałem, że nikt nie podejmował takich działań – a ponieważ linki pojawiły się w małej ilości, w jednym okresie czasu uznałem, że to była jednorazowa “akcja”. Wspomniałem na koniec, że dobrze byłoby spróbować usunąć te linki, kontaktując się z serwisem, na którym zostały zamieszczone.

No i dzisiaj dostałem ciekawą informację od właściciela serwisu – linki zostały zamieszczone BEZ JEGO ZGODY przez serwis afiliacyjny.

Czyli program afiliacyjny świadomie linkował Klienta anchorami SEO; ciekawe co by się stało w sytuacji, gdy Klient wpadłby w filtr – a w konsekwencji spadła mu sprzedaż?

Opisana sytuacja pokazuje, że warto bieżąco analizować profil linków – nigdy nie wiadomo, kiedy jakieś “kwiatki” się zaczną pojawiać.

PS

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy – dlaczego właściciel programu afiliacyjnego chciał podnieść w Google pozycję strony Klienta – skoro i tak by nic z tego nie miał?

No chyba, że chodzi o jakiś “myk”, którego nie znam – może np. Klient ma na stronie wklejony jakiś “tajny kod”? Lub też każda osoba wchodząca na tamten serwis z automatu byłaby przypisywana do programu afiliacyjnego.

GD Star Rating
a WordPress rating system
Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym przez uczestnictwo w programie afiliacyjnym? Sprawdź, czy nie masz nienaturalnych linków !, Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym przez uczestnictwo w programie afiliacyjnym? Sprawdź, czy nie masz nienaturalnych linków !, 5.5 out of 10 based on 4 ratings Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym przez uczestnictwo w programie afiliacyjnym? Sprawdź, czy nie masz nienaturalnych linków !

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1338 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Łukasz SeoPL.com 9 listopada 2017, 11:28

tak wlasciwie to co wynika z tego artykułu? Poniewaz jak dla mnie jest to jakis bezsensowny bełkot napisany tylko po to zeby zamiescic wspaniały podpis z milionem linków

Sebastian Miśniakiewicz 9 listopada 2017, 12:06

Łukasz, w podpisie masz SEO – więc jak nie wiesz, co wynika z artykułu, to ja nie wiem, jak to skomentować – może tyle, że szkoda mi twoich Klientów :)

Radek 9 listopada 2017, 13:32

Łukasz nie zgodzę się z Tobą artykuł jest o linkach tylko nie wyczerpuje on całości tematu. Autor pokazał negatywny wpływ (jednego z użytkowników) programu affiliacyjnego. Szkoda że w artykule nie zostały pokazane pozytywne cechy przyłączenia się do afiliacji. W moim przypadku afiliacja działa bardzo dobrze i polecę ją każdemu. Jednak ja nie używam afiliacji do SEO i zdobywania linków, zdobycie linków w affiliacji jest efektem ubocznym (zgodzę się z autorem że linki mogą być ze złych żródeł). Według mnie autor artykułu nie ma zaufania do afiliacji, a to szkoda.

Sebastian Miśniakiewicz 9 listopada 2017, 13:45

Autor nie ma braku zaufania do afiliacji, tylko nie chciał rozmywać wątku :) – skupiłem się na kwestiach związanych stricte z SEO – linkowanie w ten sposób naraża linkowaną domenę na karę ze strony Google.

Marrio 9 listopada 2017, 21:26

No jak to co z tego wynika, strona właściciela była wyżej niż strona z afiliacją, to trzeba ją zdepozycjonować aby najpierw była strona z afiliacją. Na jakiej planecie żyjecie.

Sebastian Miśniakiewicz 9 listopada 2017, 22:14

@Mario,
depozycjonowanie jest jak Yeti – niby istnieje, ale nikt go nie widział.
A najlepiej o tym świadczy to, że jakiś patałach, bo inaczej nie można go określić, próbuje zdepozycjonować od paru lat mojego bloga
Tyle w temacie depozycjonowania
PS
BTW – Wpisz w Google depozycjonowanie i zobacz, kto jest pierwszy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *