30 maja 2012 | Aktualizacja: 4 lutego 2014
Wyszukiwarka Google

Jakiś czas temu słyszałem, że nie można będzie wrzucać na Facebooka zdjęć wykonanych na stadionach podczas EURO2012 (wczoraj chciałem to zweryfikować, ale Google coś nie “mogło” pokazać mi odpowiednich wyników – może to była kaczka dziennikarska?). Co chwilę słyszymy o tym, że np. trzeba (niby) zdemontować “niedozwolone” reklamy tam, gdzie będą odbywały się transmisje ze meczy piłkarskich – ponieważ ich właściciele nie mają do tego prawa. Dzisiaj widzę w zajawce artykułu w Gazecie, że UEFA żąda dróg na wyłączność na lotniska.  Paranoja – może mamy dać się zamknąć, aby “nie przeszkadzać”? Rozumiem sponsorów podejście, ale do pewnego momentu.

A przed chwilą ze zdziwieniem przeczytałem, że … aby podlinkować stronę UEFA trzeba mieć pisemny glejt! Wow!

7.2 W przypadku zamieszczenia linku do Strony, wyraznie akceptuja Panstwo:
– obowiazek uzyskania uprzedniej pisemnej zgody UEFA na zamieszczenie linku do Strony;
(…)

A co, jak tak zrobisz? No cóż – wtedy możesz dostać zaproszenie do sądu w …. Szwajcarii; czeka Ciebie bowiem

 “PODDANIE SIĘ WYŁĄCZNEJ JURYSDYKCJI SĄDÓW W NYON W SZWAJCARII”

Czyżby UEFA miała kiedyś problemy z Google i chce się zabezpieczyć? :)

Ciekawy jest już punkt drug, który mówi, że

2    UEFA zastrzega sobie prawo do zmiany Warunków Ogólnych w dowolnym momencie bez obowiazku powiadomienia. Oznacza to, ze Panstwo sa odpowiedzialni za  dokonywanie regularnych przegladów Warunków Ogólnych. Dalsze korzystanie ze Strony po wprowadzeniu takich zmian bedzie oznaczac ich akceptacje.

Paranoja. W naszym kraju by to nie przeszło. Podobny zapis w regulaminie sklepu internetowego i UOKiK masz już na głowie…

Ponieważ mam w zwyczaju stosować się do regulaminów oraz NIE MAM OCHOTY użerać się (w razie czego) z prawnikami UEFA, pozwolicie, że dochowam formalności i …. przytoczę poniżej cały regulamin. Będzie to z korzyścią dla wszystkich uważam, ponieważ chyba mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo UEFA “narzuca” swoje warunki innym… Zaznaczam, że MUSZĘ tak zrobić – zobaczcie punkt 3.6

maja Panstwo prawo przegladania, przechowywania, drukowania, powielania, dystrybuowania stron lub pobierania materialów ze Strony w osobistych, niekomercyjnych celach, pod warunkiem, ze (a) strony i materialy nie zostana zmodyfikowane oraz (b) do kazdej reprodukcji dolaczone sa niniejsze Warunki Ogólne.

Linku nie dostaną – raz, że nie warto, dwa, że … nie mam czasu i ochoty o to prosić :)

Miłej lektury!

Warunki Ogólne
UEFA
Union des Associations Européennes de Football
Route de Genève 46
Case postale
CH-1260 Nyon 2
Szwajcaria
1    Prosimy o uwazne zapoznanie sie z ponizszymi warunkami ogólnymi („Warunki Ogólne”). Odwiedzenie tej strony internetowej i/lub którejkolwiek z jej podstron (dalej zwanych „Strona”) oznacza, ze akceptuja Panstwo i rozumieja ponizsze Warunki Ogólne oraz informacje prawna dotyczaca zarówno samej Strony, jak i zamieszczonych na niej materialów. Jesli nie akceptuja Panstwo Warunków Ogólnych, prosimy o niekorzystanie ze Strony. Ponadto korzystajac z okreslonych uslug zarówno Panstwo, jak i UEFA beda podlegac wytycznym lub zasadom dotyczacym tych uslug, jakie moga kazdorazowo byc zamieszczane na Stronie. Wszystkie takie wytyczne lub zasady zostaja niniejszym wlaczone do tychze  Warunków Ogólnych.

2    UEFA zastrzega sobie prawo do zmiany Warunków Ogólnych w dowolnym momencie bez obowiazku powiadomienia. Oznacza to, ze Panstwo sa odpowiedzialni za  dokonywanie regularnych przegladów Warunków Ogólnych. Dalsze korzystanie ze Strony po wprowadzeniu takich zmian bedzie oznaczac ich akceptacje.

3    Wlasnosc intelektualna

3.1    Strona zostala stworzona przez UEFA, Union des Associations Européennes de Football, Route de Genève 46, Case postale, CH-1260 Nyon 2, Szwajcaria. Wszelkie prawa zastrzezone. Copyright UEFA 1998-2011.

3.2    Wszystkie nazwy, logo i glówne nagrody konkursów UEFA to zarejestrowane znaki handlowe UEFA.

3.3    Wszelkie prawa dotyczace konkursów UEFA stanowia wylaczna wlasnosc UEFA. Bez uprzedniej pisemnej zgody UEFA nie mozna kopiowac w zadnym formacie ani wykorzystywac w zaden sposób jakichkolwiek informacji lub danych. UEFA jest uprawniona do wstrzymania takiej zgody wedlug swojego uznania.

3.4    Obrazy, grafika, gry, narzedzia spolecznosciowe, teksty z elementami interaktywnymi, tlumaczenia pisemne i ustne, materialy wideo i audio oraz tresci / elementy edytorskie zwiazane z pilka nozna na stronie sa dostarczane przez strony trzecie wspólpracujace z UEFA.

3.5    Wszystkie nazwy klubów i logo naleza do swoich wlascicieli.

3.6    Zadne tresci na Stronie nie sluza udzieleniu licencji lub prawa do wykorzystywania jakichkolwiek nazw, logo, obrazów lub znaków handlowych. Pobranie, kopiowanie lub powielanie tresci zawartych na Stronie w jakikolwiek inny sposób nie skutkuje przeniesieniem na Panstwa praw do oprogramowania lub materialów zamieszczonych na Stronie.

Z zastrzezeniem powyzszych postanowien, maja Panstwo prawo przegladania, przechowywania, drukowania, powielania, dystrybuowania stron lub pobierania materialów ze Strony w osobistych, niekomercyjnych celach, pod warunkiem, ze (a) strony i materialy nie zostana zmodyfikowane oraz (b) do kazdej reprodukcji dolaczone sa niniejsze Warunki Ogólne. Powielanie Strony lub jej czesci w celach komercyjnych bez upowaznienia stanowi naruszenie praw UEFA.

3.7    Do promocji, aplikacji i/lub konkursów prowadzonych przez UEFA na portalu Facebook stosuje sie nastepujace specjalne zasady:
•    Promocje, aplikacje i/lub konkursy nie sa w jakikolwiek sposób sponsorowane lub zarzadzane przez portal Facebook lub z nim zwiazane.
•    Informacje beda udzielane UEFA, a nie portalowi Facebook.
•    Zwyciezcy zostana poinformowani przy pomocy poczty elektronicznej, a nie przez portal Facebook.

4    Gry

4.1    Do Gier publikowanych na Stronie stosuje sie nastepujace zasady:

4.1.1    Przystapienie i uczestnictwo w Grach UEFA („Gra”) oznacza, ze wyrazaja Panstwo chec gry i akceptuja uczestnictwo w Grze zgodnie z niniejszymi Warunkami Ogólnymi, regulaminem Gry („Regulamin”) oraz innymi materialami dotyczacymi Gry, które zostaly opublikowane na Stronie, w tym miedzy innymi liste nagród.

4.1.2    Kazde zgloszenie do udzialu w Grze musi byc zlozone przez osobe fizyczna („Uczestnika” lub „Uczestników”) na oficjalnym elektronicznym formularzu zgloszeniowym. Zgloszenia musza byc zgodne z wymaganym formatem. Zapisy i uczestnictwo sa bezplatne. Nalezy pamietac, ze zgodnie z postanowieniem punktu 4.1.13 nagrody moga byc przyznane wylacznie Uczestnikom zamieszkalym na nastepujacym terytorium („Terytorium”): wszystkie kraje, których zwiazki pilki noznej sa czlonkami UEFA. Kraje te sa wymienione na Stronie. Uczestnicy zamieszkali w innych krajach moga brac udzial w Grze dla wlasnej przyjemnosci, ale nie beda uprawnieni do otrzymywania nagród.

4.1.3    W zakresie gromadzenia i przetwarzania danych osobowych Union des Associations Européennes de Football („UEFA”) podlega szwajcarskim przepisom ochrony danych. Aby uzyskac wiecej informacji, nalezy zapoznac sie z nasza Polityka Prywatnosci dostepna na Stronie. Nalezy wziac pod uwage, ze jesli wyrazaja/wyrazili Panstwo zgode na otrzymywanie informacji marketingowych poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola , zostanie to uznane za wyrazenie zgody zgodnie z sekcja Polityki Prywatnosci dotyczaca przekazywania i ujawniania informacji. Ponadto nalezy pamietac, ze poprzez uczestnictwo w Grze podlegaja Panstwo równiez Warunkom Ogólnym dotyczacym korzystania ze Strony.

4.1.4    Poprzez zlozenie zgloszenia zaswiadczaja Panstwo, ze wszystkie podane informacje sa poprawne, aktualne i kompletne.

4.1.5    Jedna osoba moze zlozyc tylko jedno zgloszenie.

4.1.6    Uczestnicy w wieku miedzy 13 a 17 lat i/lub osoby, które nie osiagnely pelnoletniosci na terytorium  ich miejsca zamieszkania („Osoba Nieletnia”), musza uzyskac zgode rodziców/opiekunów przed wyslaniem zgloszenia, uczestnictwem w Grze i zastosowaniem sie do Warunków Ogólnych. Dzieci, które nie ukonczyly 13 lat, nie moga uczestniczyc w Grze.

4.1.7    Wersja elektroniczna zgloszenia bedzie traktowana jako formalne zgloszenie. Wszelkie zgloszenia, które nie sa zgodne z powyzszym formatem, a takze zgloszenia bledne i niekompletne zostana uznane za niewazne. UEFA nie ponosi odpowiedzialnosci za informacje badz wyniki dotyczace zgloszenia, które zostaly zgubione lub opóznione w trakcie przekazywania.

4.1.8    UEFA zastrzega sobie prawo do odmowy przyjecia nazw zgloszenia, które zdaniem UEFA sa niewlasciwe lub obrazliwe. Nieodpowiednie nazwy zostana usuniete, a zgloszenie bedzie oznaczone nazwa domyslna wybrana przez UEFA. Nalezy wziac powyzsze zasady pod uwage podczas wybierania nazwy zgloszenia.

4.1.9    Przyjecie zgloszenia do uczestnictwa w Grze nastepuje wylacznie wedlug uznania UEFA. Wszyscy przyjeci i zarejestrowani Uczestnicy zostana powiadomieni o przyjeciu przez UEFA za posrednictwem elektronicznego potwierdzenia. Elektroniczne potwierdzenia, które nie moga zostac dostarczone lub nie zostana dostarczone, spowoduja uniewaznienie zgloszenia i odrzucenie uczestnictwa w Grze. UEFA nie ponosi odpowiedzialnosci za elektroniczne potwierdzenia uczestnictwa, które nie zostaly odebrane, zostaly wyslane na niewlasciwy adres, nie moga byc dostarczone lub z jakiegokolwiek powodu pozostaja niedostarczone.

4.1.10    Zwyciezcy zostana poinformowani przy pomocy poczty elektronicznej. Wszelkie szczególowe informacje dotyczace nagród, a w szczególnosci warunków ich przyznania i wykorzystania, zostana przekazane zwyciezcom w powiadomieniu. E-mail do zwyciezcy moze zawierac prosbe o przekazanie informacji, które umozliwia poprawne dostarczenie nagrody. Jezeli zwyciezca nie przekaze takich informacji, otrzyma  stosowne przypomnienie poczta elektroniczna. Jesli zwyciezca nie odpowie na ten e-mail i nie przekaze wszystkich wymaganych informacji w ciagu dwudziestu czterech godzin, Uczestnik ten, w zakresie dozwolonym przez prawo, automatycznie utraci prawo do nagrody; UEFA zastrzega sobie prawo do przyznania tej nagrody innemu Uczestnikowi.

4.1.11    Od nagród nie beda wyplacane odsetki. Nagrody nie moga byc przekazane bez uprzedniej pisemnej zgody UEFA. Uczestnicy nie moga wystapic o odpowiednik nagrody w gotówce lub wymiane nagrody. UEFA, wedlug wlasnego uznania, zachowuje prawo do zmiany nagrody na nagrode o wyzszej badz równej wartosci, szczególnie w sytuacji gdy nagroda zgodna z opisem nie moze byc przyznana z powodu niedostepnosci.

4.1.12    Jeden Uzytkownik i jedno gospodarstwo domowe moze wygrac w Grze tylko jedna nagrode. W przypadku remisu zwyciezca bedzie Uczestnik, który uzyskal najwyzszy indywidualny wynik w finalowej rundzie meczy. Jesli konkurs nie moze byc rozstrzygniety w ten sposób, do wylonienia zwyciezcy beda sluzyly wyniki poprzednich rund. Jesli wedlug tej procedury nie mozna wylonic zwyciezcy, za zwyciezce zostanie uznana pierwsza osoba, która zarejestrowala swój udzial w konkursie.

4.1.13    Nagrody, o których mowa na Stronie, moga byc przyznane wylacznie Uczestnikom zameldowanym/z  siedziba zamieszkania na Terytorium, chyba ze w Regulaminie oznaczono inaczej.

4.1.14    Lista nagród jest dostepna na stronie Gry. Nagrody przedstawione w materialach dotyczacych Gry zostaly tam umieszczone wylacznie w celach ilustracyjnych. Rzeczywiste nagrody moga róznic sie od tych przedstawionych na zdjeciach. UEFA nie ponosi odpowiedzialnosci za koszty lub wydatki, które nie zostaly wyraznie wymienione w sekcji Nagroda na Stronie Gry.

4.1.15    W przypadku, gdy nagrode wygrywa Osoba Nieletnia, uczestnictwo w Grze musi byc potwierdzone, a nagroda zaakceptowana przez rodzica lub opiekuna prawnego; jezeli nagrode stanowia bilety na mecz lub final Ligi Mistrzów UEFA, Osobie Nieletniej musi towarzyszyc rodzic lub opiekun prawny. UEFA ma prawo, wedlug wylacznego uznania, do zmiany badz nieprzyznania nagrody wygranej przez Osobe Nieletnia.

4.1.16    W zakresie, w jakim zezwala na to prawo, zgloszenie stanowi pozwolenie dla UEFA i jakiejkolwiek strony trzeciej upowaznionej przez UEFA na wykorzystywanie, wedlug wlasnego uznania, imion i nazwisk oraz zdjec Uczestników do celów reklamowych. W szczególnosci UEFA zamierza opublikowac imie i nazwisko zwyciezcy oraz, jesli dotyczy, jego zdjecia na stronie internetowej Gry. Poprzez udzial w Grze kazdy z Uczestników wyraza zgode na opublikowanie jego imienia i nazwiska oraz zdjecia – jesli takowe jest dostepne – w przypadku wygrania przez niego Gry, o ile jest to wymagane przez UEFA.

4.1.17    W Grze nie moga uczestniczyc pracownicy UEFA (i/lub pracownicy spólek stowarzyszonych w UEFA), ich krewni, przedstawiciele, przedstawiciele krewnych oraz pracownicy spólek zaangazowanych w stworzenie badz obsluge strony internetowej Gry.

4.1.18    Materialy informacyjne oraz objasniajace na temat Gry (w tym instrukcje dotyczace konkursu i systemu punktacji), a takze Regulamin stanowia czesc niniejszych Warunków Ogólnych.

4.1.19    UEFA zastrzega prawo do wprowadzenia nowych elementów w celu udoskonalenia Gry. Szczególowe informacje na ich temat zostana opublikowane na stronie internetowej Gry oraz beda oznaczaly zmiane niniejszych Warunków Ogólnych. Zmiany te zaczna obowiazywac od dnia opublikowania na stronie internetowej szczególowych informacji na ich temat.

4.1.20    UEFA moze wedlug swojego uznania zawiesic lub zdyskwalifikowac Uczestnika, zmienic zgloszenie, poprawic Regulamin i/lub Warunki Ogólne lub odstapic od nich w dowolnym czasie, lub tez odwolac Gre w kazdej chwili w przypadku powstania okolicznosci, które beda poza kontrola UEFA i doprowadza do koniecznosci takich dzialan. Uczestnicy przyjmuja do wiadomosci, ze UEFA nie bedzie z tego tytulu ponosic zadnej odpowiedzialnosci, a skorzystanie z tego prawa nie bedzie podstawa do wyplaty jakiegokolwiek odszkodowania na rzecz Uczestnika lub innej osoby.

4.1.21    W zakresie dozwolonym przez obowiazujace przepisy prawa, UEFA nie ponosi odpowiedzialnosci za zadna szkode, strate, uszczerbek badz rozczarowanie ze strony Uczestnika przystepujacego do Gry, w tym w wyniku nieotrzymania lub przyjecia nagrody. UEFA nie ponosi odpowiedzialnosci za jakiekolwiek problemy lub awarie techniczne sieci lub linii telefonicznych, komputerowych systemów internetowych, serwerów, dostawców, sprzetu komputerowego, awarie oprogramowania majace wplyw na nieotrzymanie wiadomosci e-mail lub zapisy wynikajace z problemów technicznych lub przeciazenia sieci internetowej, awarie linii telefonicznej lub jakiejkolwiek strony internetowej, a takze dowolne polaczenia wyzej wymienionych, w tym uszkodzenie lub awarie komputera lub telefonu komórkowego Uczestnika lub jakichkolwiek innych osób, zwiazane z uczestnictwem lub pobieraniem jakichkolwiek materialów zwiazanych z Gra lub wynikajace z tych czynnosci.

4.1.22    Poprzez udzial w Grze przyjmuja Panstwo do wiadomosci, ze przeciwko UEFA, jej filiom , sponsorom lub partnerom , a takze ich czlonkom zarzadu, funkcjonariuszom, pracownikom lub przedstawicielom nie moga byc wysuwane jakiekolwiek roszczenia zwiazane ze stratami lub obrazeniami (w tym miedzy innymi ze stratami szczególnymi, posrednimi lub wynikowymi), odszkodowaniami, prawami, roszczeniami lub pozwami jakiegokolwiek rodzaju wynikajacymi z uczestnictwa w Grze i/lub nieotrzymania jakiejkolwiek nagrody lub jej przyjecia i wykorzystania.

4.1.23    UEFA zastrzega sobie prawo do podejmowania wszelkich decyzji zwiazanych z jakakolwiek kwestia dotyczaca Gry. Uczestnicy nie beda o nich powiadamiani korespondencyjnie.

4.1.24    Wszelkie spory prawne dotyczace Gry powstale pomiedzy Panstwem a UEFA podlegaja przepisom prawa Szwajcarii i beda interpretowane wylacznie na ich podstawie. Miejscem jurysdykcji bedzie Nyon w Szwajcarii. UEFA posiada równiez prawo do egzekwowania swoich praw i podejmowania dzialan prawnych w sadzie wlasciwym dla Panstwa miejsca zamieszkania.

5    Brak oferty dotyczacej uslug

5.1    Materialy zamieszczone na Stronie maja wylacznie charakter informacyjny, chyba ze wyraznie zaznaczono inaczej. UEFA nie sklada oswiadczen oznaczajacych, ze materialy zawarte na Stronie sa dostepne i odpowiednie do wykorzystywania w jurysdykcjach innych niz Szwajcaria. Uzytkownicy, którzy korzystaja ze Strony z innych niz Szwajcaria lokalizacji, robia to na wlasne ryzyko i odpowiadaja za zgodnosc tresci z miejscowymi przepisami prawa i regulacjami.

6    Wylaczenie odpowiedzialnosci

6.1    UEFA podjela wszystkie racjonalne wysilki w celu zapewnienia, ze informacje zawarte na Stronie sa rzetelne w momencie ich publikacji, ale nie sklada jakichkolwiek oswiadczen lub zapewnien (w tym bedacych podstawa odpowiedzialnosci wobec osób trzecich), zarówno wyrazonych, jak i dorozumianych, dotyczacych dokladnosci, rzetelnosci i kompletnosci tych informacji.

6.2    Z tego wzgledu UEFA nie przyjmuje odpowiedzialnosci za wykorzystanie lub interpretacje informacji zawartych na Stronie. Korzystanie przez Panstwa ze Strony odbywa sie zgodnie z zasada „W AKTUALNEJ POSTACI” i „W MIARE DOSTEPNOSCI” I NA PANSTWA WYLACZNE RYZYKO, BEZ JAKICHKOLWIEK GWARANCJI, ZARÓWNO WYRAZONYCH, JAK I DOROZUMIANYCH, W TYM MIEDZY INNYMI DOROZUMIANYCH GWARANCJI I WARUNKÓW DOTYCZACYCH PRZYDATNOSCI HANDLOWEJ, STOSOWNOSCI I PRZYDATNOSCI DO OKRESLONEGO CELU LUB NIENARUSZANIA PRAW OSÓB TRZECICH.

6.3    W szczególnosci UEFA nie przyjmuje odpowiedzialnosci i nie udziela gwarancji dotyczacych tego, ze (i) Strona i uslugi oferowane na Stronie spelnia Panstwa wymagania, (ii) uslugi i funkcje Strony beda dostepne bez zaklócen, punktualne, bezpieczne lub wolne od bledów, (iii) wyniki, jakie mozna otrzymac w zwiazku z korzystaniem ze Strony i uslug dostepnych na Stronie, beda dokladne i rzetelne, (iv) bledy zostana poprawione lub (v) Strona lub serwery, które zapewniaja jej dostepnosc, sa wolne od wirusów i innych szkodliwych elementów.

6.4    Wszelkie materialy pobierane lub w inny sposób uzyskiwane poprzez korzystanie ze Strony sa pozyskiwane na Panstwa wylaczna odpowiedzialnosc i ryzyko; ponosza Panstwo wylaczna odpowiedzialnosc za jakiekolwiek szkody dla Panstwa systemu komputerowego lub utrate danych wynikajace z pobrania takich materialów.

7    Linki do i ze Strony

7.1    Przyjmuja Panstwo do wiadomosci i akceptuja, ze UEFA nie ponosi odpowiedzialnosci za dokladnosc lub dostepnosc informacji, materialów lub tresci dostarczonych przez strony internetowe osób trzecich, do których prowadza dostarczone linki, oraz tresci, wydajnosc, warunki korzystania, polityki prywatnosci i praktyki stosowane przez te strony. Linki do stron nie stanowia rekomendacji takich stron lub tresci, produktów, innych materialów lub uslug prezentowanych na stronach przez UEFA. Informacje na licznych stronach internetowych, do których linki znajduja sie na Stronie, oraz aplikacje i uslugi dostepne przez Strone, pochodza z wielu zródel. UEFA nie tworzy, nie edytuje i nie monitoruje tresci, linków lub uslug dostarczanych przez strony trzecie. UEFA NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOSCI, BEZPOSREDNIEJ CZY POSREDNIEJ, ZA JAKIEKOLWIEK SZKODY LUB STRATY WYWOLANE LUB RZEKOMO WYWOLANE PRZEZ TAKIE TRESCI, PRODUKTY LUB INNE MATERIALY DOSTEPNE NA STRONIE LUB STRONACH OSÓB TRZECICH, DO KTÓRYCH LINKI ZNAJDUJA SIE NA STRONIE, LUB W ZWIAZKU Z KORZYSTANIEM LUB POLEGANIEM NA TAKICH TRESCIACH, PRODUKTACH LUB MATERIALACH.

7.2    W przypadku zamieszczenia linku do Strony, wyraznie akceptuja Panstwo:
•    obowiazek uzyskania uprzedniej pisemnej zgody UEFA na zamieszczenie linku do Strony;
•    zakaz wlaczania Strony do jakiekolwiek innej strony internetowej i obowiazek ustanowienia bezposredniego linku do oficjalnej Strony UEFA ;
•    zakaz kojarzenia Strony z jakimkolwiek stowarzyszeniem bedacym osoba trzecia; oraz
•    obowiazek zapewnienia, ze link nie informuje i nie sugeruje, ze UEFA sponsoruje lub rekomenduje inna strone, dzialalnosc, spólke lub podmiot, i nie prezentuje UEFA i/lub europejskiej pilki noznej w sposób falszywy, mylacy, znieslawiajacy lub uwlaczajacy.

7.3    Link do naszej Strony nie uprawnia Panstwa do wykorzystywania tresci, nazw, logo, obrazów lub znaków handlowych nalezacych do UEFA lub stron trzecich, o ile nie odbywa sie to na podstawie odrebnych porozumien zawartych na pismie z wlascicielami odpowiednich praw.

8    Jezyki

8.1    Niniejsze Warunki Ogólne zostaly sporzadzone w jezyku angielskim i przetlumaczone na inne jezyki, w jakich dostepna jest Strona. Uczestnik oswiadcza i potwierdza, ze przeczytal i zrozumial Warunki Ogólne, i ma calkowita swiadomosc wynikajacych z nich praw i obowiazków. W przypadku jakichkolwiek niespójnosci pomiedzy tekstem w jezyku angielskim oraz tlumaczeniami, wersja nadrzedna jest wersja angielska, która bedzie wykorzystywana w celu rozstrzygniecia wszelkich watpliwosci zwiazanych z interpretacja i/lub stosowaniem Warunków Ogólnych.

9    Zwolnienie z odpowiedzialnosci

9.1    Warunkiem korzystania ze Strony jest zgoda na zwolnienie UEFA oraz jej spólek powiazanych, funkcjonariuszy, pracowników i przedstawicieli z odpowiedzialnosci za wszelkie roszczenia, wydatki (w tym koszty obslugi prawnej) i szkody wynikajace z roszczen zwiazanych z korzystaniem przez Panstwa ze Strony.

10    Polityka prywatnosci i bezpieczenstwo

10.1    W zakresie gromadzenia i przetwarzania danych osobowych UEFA podlega szwajcarskim przepisom ochrony danych. Aby uzyskac wiecej informacji, nalezy zapoznac sie z nasza Polityka Prywatnosci dostepna na Stronie.

10.2    Komunikujac sie z UEFA za posrednictwem poczty elektronicznej, akceptuja Panstwo, ze e-mail wysylany przez Internet nie jest calkowicie bezpieczny. Wysylajac szczególnie wrazliwe lub poufne wiadomosci e-mail, które nie sa zaszyfrowane, akceptuja Panstwo zagrozenia wynikajace z braku pelnego bezpieczenstwa lub poufnosci w Internecie.

11    Prawo wlasciwe i wlasciwosc sadów

11.1    WCHODZAC NA STRONE, ZGADZAJA SIE PANSTWO, ABY WSZYSTKIE KWESTIE ZWIAZANE Z KORZYSTANIEM ZE STRONY PODLEGALY PRAWU SZWAJCARII, BEZ UWZGLEDNIENIA PRZEPISÓW KOLIZYJNYCH.

11.2    W PRZYPADKU SPORU ZGADZAJA SIE PANSTWO NA PODDANIE SIE WYLACZNEJ JURYSDYKCJI SADÓW W NYON W SZWAJCARII.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Grażyna 30 maja 2012, 9:20

  Starają się jak mogą, żeby ludzie nie chcieli korzystać z ich strony i jej linkować… ciekawe podejście – zwłaszcza, że jednak większość posiadaczy stron chce, aby ich linkować i nie żądają zgody na piśmie. O ile w pkt. 7.2. rozumiem zabezpieczanie się podpunktami od drugiego do końca, to tego pierwszego o konieczności uzyskania zgody pisemnej już nie rozumiem – co innego, jakby chodziło o zamieszczenie na stronie UEFA linku do kogoś, ale odwrotnie? Czyżby się bali, że jak napiszą jakieś totalne bzdury, to ludzie to wytkną podając link czy jak? Ech…

  Seo-Profi 30 maja 2012, 10:05

  Grazyna, no widzisz… A zasady są napisane w stylu “Albo akceptujesz, albo “na drzewo”…

  Prysiu 30 maja 2012, 9:20

  Powinniśmy ich teraz zasypać prośbami o linki :)

  Seo-Profi 30 maja 2012, 10:06

  To jest myśl….

  dave84 30 maja 2012, 10:03

  Nikomu nie mogą tego zabronić (przynajmniej w naszym kraju), zresztą te zapisy czyta ktoś? Nie sądzę…

  Seo-Profi 30 maja 2012, 10:07

  Wiesz dave84, ja niestety nie jestem prawnikiem – ostatnio myślę sobie, że jakbym miał “drugą szansę”, to może i wybrałbym te studia. Świadomość prawa u nas i na świecie nie jest duża – zwłaszcza u nas – więc prawnicy mają pracę zapewnioną na lata. Aha – nie mam na myśli USA, gdzie dochodzi do paranoi w zakresie “ochrony prawnej”, odszkodowań itp itd:)

  annihilator 30 maja 2012, 14:50

  UEFA ma w nosie google. Chodzi wyłącznie o ochronę ich marki, nie chcą aby link/adres ich strony pojawiał się byle gdzie w jakimkolwiek kontekście. Są jeszcze firmy i organizacje na tym świecie, które w głebokim poważaniu mają miłościwie i niepodzielnie nam panującą wyszukiwarkę.

  Seo-Profi 30 maja 2012, 14:53

  Ja mam UEFA. To wszystko jest kwestia “postawienia się” – pytanie kiedy i jaki jest bilans zysków/strat.

  goral605 30 maja 2012, 15:28

  UEFA ma gdzieś wszystkich :). To są naprawdę jaja, że takie ciało wogóle istnieje i robi praktycznie co chce, pobierają opłaty jakie chcą, sami sobie wypłacają ile chcą i przejmują stadiony na własność na czas niektórych imprez itd. To za nich mogły by się wsiąść te firmy, które czepiają się regulaminów sklepów internetowych :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii