4 marca 2016 | Aktualizacja: 15 marca 2016
Wyszukiwarka Google

Dzisiaj trafiłem na stronę, na której z ogromnym zdumieniem znalazłem informację, że certyfikowany trener Google prowadzi szkolenia oferujące w cenie bezpłatne wsparcie na forum produktowym Google Adwords !

Remnet - szkolenia Adwords a Forum Google Adwords Trenera Google Tomasza Ciepłucha

Informacja o w/w szkoleniu znajduje się na stronie firmy Remnet.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że prowadzący jest w gronie ekspertów na Forum Adwords jako “Wschodząca Gwiazda” , który ma być wzorem dla innych, a tymczasem wykorzystuje ludzi udzielających na nim pomocy, którzy nic o tym szkoleniu nie wiedzą ani nie wyrazili zgody na to, aby być darmowym bonusem.

Czyżby prowadzący szkolenie, Tomasz Ciepłucha, dostał zgodę Google na wykorzystywanie w komercyjnym szkoleniu jako bonusu pomocy na oficjalnym forum wsparcia produktu Google Adwords ?

W ramach Forum Google Adwords świadczone jest też wsparcie dla innego produktu Google – Google Analytics. “Nawiązanie” znajdziemy w ofercie kolejnego szkolenia – tym razem z Google Analytics

 

Forum Adwords a szkolenie z Google Analytics Trenera Google Tomasza Ciepłucha

Nie musisz wykupywać szkolenia u Certyfikowanego Trenera Google Adwords Tomasza Ciepłucha aby uzyskać pomoc na Forum Google Adwords – ona z zasady jest bezpłatna !

Fora Google – czy to np. Forum Pomocy Google dla Webmasterów czy wspomniane we wpisie Forum Google Adwords i Forum Google Analyticssą całkowicie bezpłatne.

Każda osoba, która ma problem z widocznością swojej strony w Google, kampanią Adwords czy konfiguracją Google Analytics (lub najzwyczajniej w świecie chce się czegoś dowiedzieć na temat tych usług) może kiedy chce i jak często skorzystać na tych forach z pomocy ze strony użytkowników, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem – nie musisz zatem wykupywać żadnych szkoleń, a tym bardziej u Certyfikowanego Trenera Google Adwords – np. Tomasza Ciepłucha – aby uzyskać BEZPŁATNĄ pomoc na Forum Google Adwords!

Na forach są także dostępni eksperci.

eksperci na forach google - zrzut ze strony Trenera Google Tomasza Ciepłucha

Szkoda, że czasami eksperci jak widać “zapominają” o zasadach, jakie leżą u podstaw uczestnictwa w programie dla Najlepszych Współtwórców i próbują wykorzystać uczestnictwo w Programie do osiągania doraźnych korzyści finansowych.

Pomoc na Forum Google Adwords jest bezpłatna dla wszystkich!

Nie jest uzależniona od zakupu usługi szkoleniowej Certyfikowanego Trenera Google Tomasza Ciepłucha
Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  k 4 marca 2016, 18:20

  Nie lubie cie ale posty jak ten calkowicie popieram :)

  Sebastian Miśniakiewicz 4 marca 2016, 19:06

  A dlaczego mnie nie lubisz? :)

  Maciej Lewiński 4 marca 2016, 19:39

  WOW! Ale wyłapałeś czarną perłę Sebastian. Przyznam, że od dawna czuć, że kolega Tomasz C traktuje forum Google jak swoją własność. Nic dziwnego skoro ma je w swojej szkoleniowej ofercie ;)

  Sebastian Miśniakiewicz 4 marca 2016, 20:03

  Jak Kaspar mianował pierwszych 4 TC w Polsce to ludzie udzielali się na forach Google, bo sprawiało to frajdę – nie myślało się o jakiś “korzyściach”.
  Dzisiaj sporo aspirantów patrzy na Program jak na trampolinę do zarabiania kasy – totalnie wypaczając ideę programu.
  Nie wszyscy też potrafią zachować się jak TC poza Forum – co dla mnie, gdyby to ode mnie zależało, byłoby jednym z niezbędnych warunków na to, aby czyjaś kandydatura byłą w ogóle brana pod uwagę – moje doświadczenie pokazuje, że ktoś, kto nie ma pasji i udziela się tylko “dla gwiazdek” albo znika z Forum, albo zaraz po zdobyciu tytułu zaczyna to wykorzystywać nie tak, jak powinien
  A tak być nie może.
  I dlatego powstał ten wpis
  I dlatego powstał ten wpis – ponieważ od 2008 roku, od kiedy siedzę w SEO, nie widziałem, aby ktoś miał “odwagę” na to, aby wykorzystać Forum do zarabiania kasy w tak bezczelny sposób

  Kasia 22 marca 2016, 23:42

  To bardzo ciekawe, bo na angielskim forum ludzie udzielają się na forum, żeby pokazać, że posiadają dużą wiedzę i dzięki temu ich agencje lub firmy zdobywają kolejnych Klientów. A o wszystkim jawnie mówią i piszą. A ten artykuł nie poparty żadnymi obiektywnymi dowodami świadczy tylko o tym, dla wielu ludzie z większą wiedzą niż przeciętna zawsze stawali się obiektem zazdrości lub “hejtów”.

  Sebastian Miśniakiewicz 24 marca 2016, 9:49

  Droga Kasiu,

  no właśnie pokazałaś hejt w pięknym wydaniu – sugeruję na spokojnie wczytać się w artykuł zanim wejdziesz w dyskusję.

  Komentarz zatwierdzam oczywiście, bo mam wrażenie, że to marnej jakości próba odwrócenia kota ogonem, ech …

  b 4 marca 2016, 19:57

  W końcu ktoś to dostrzegł! Jeszcze jakby się na tym forum zachowywał jak człowiek to byłoby pół biedy. Panoszy się jakby to było jego własne forum a słoma wychodzi z gumofilców.

  Sebastian Miśniakiewicz 4 marca 2016, 20:04

  A co takiego robi na tym forum ?

  c 4 marca 2016, 22:38

  Można byłoby długo wymieniać, na przykład nie posiada być może najważniejszej cechy istotnej podczas dyskusji w grupie: wyczucia kiedy wypada się po prostu zamknąć. Generalnie doprowadza do perfekcji irytację co najmniej zauważalnej części użytkowników. A to dodanie forum do własnych szkoleń za kasę to nawet trudno komentować – “żenada roku” w branży się należy.

  Sebastian Miśniakiewicz 4 marca 2016, 23:04

  mocne

  Darek A 7 marca 2016, 22:29

  Ta zauwazalna czesc uzytkownikow niezle sie zirytuje jak się dowie o tej sprawie.
  W sumie ciekawa sytuacja… Jak Maciej, Dominik, albo kilka innych stalych lub mniej stalych specow nie odpowie to co…. Szanowny Pan Tomasz zwraca $ za szkolenie?
  Nie sprawdze, bo mam za daleko…:)

  Trzeba miec tupet zeby sie tak zachowac, albo nie miec czego innego…

  3majta sie chlopaki i nie dajta sie.

  PS Co sie stalo z Krzysztofem T. ???

  de 6 marca 2016, 13:26

  Jest nieprzyjazny, konfliktowy i pośrednio daje do zrozumienia, że współrozmówca jest głupi, ignoruje emocje innych.

  Sebastian Miśniakiewicz 6 marca 2016, 13:32

  Dajcie spokój z “osobistymi wycieczkami” – tematem wpisu był fakt, a nie osobowość danej osoby

  Sławek 16 grudnia 2016, 13:35

  Nie chcę być adwokatem Pana Tomasza Ciepłucha ale przypadkiem go poznałem (nie osobiście) poprzez YouTube na którym szukałem filmów o GTM i zastosowaniu JSON- LD- miał tam swój film. zwróciłem się do niego o pomoc nie wiedząc jeszcze , że się udziela na forum. Powiem szczerze , że bez żadnego problemu pomógł mi w rozwiązaniu problemu poza forum i niczego nie oczekiwał w zamian o dziwo pytanie, które zadałem na forum w tej samej kwestii pozostaje nadal bez odpowiedzi. Moim zdaniem nie jest to jakaś nadinterpretacja oferty firmy, ale może żle sformułowane atuty oferty, ponieważ nie każdy kto skorzysta ze szkolenia musi być zaraz użytkownikiem forum ale jeśli nim się stanie to moim zdaniem dobrze mieć kogoś kogo już znamy. Jeżeli chodzi o wykorzystywanie forum (z całym szacunkiem dla Was Panie, Panowie-bez złośliwości) to Wy wszyscy specjaliści to robicie. Firma Google dała Wam autorytet w zamian za prowadzenie forum- współtworzenie i myślę, że akceptuje ,że zarabiacie kasę i czego też Wam, życzę! Myślę , że niektóre komentarze są niewspółmierne do okoliczności i ja jako osoba postronna mogę odnieść wrażenie , że środowisko Wasze jest bardzo zawistne i skółone.

  Sebastian Miśniakiewicz 17 grudnia 2016, 13:48

  Powiadasz “zawistne i skłócone środowisko”?
  Moim zdaniem zbyt pochopnie wyciągasz wnioski.
  KAŻDA OSOBA, która udziela się na jakimkolwiek Forum Google w miarę systematycznie DOSKONALE WIE, że fakt bycia stałym członkiem Forum wynika z chęci niesienia pomocy innym, z pasji i zaangażowania – czy chęci podnoszenia poziomu wiedzy.
  Zwłąszcza osoba, która posiada status Wschodzącej Gwiazdy na Forum Google, powinna wiedzieć, że Forum nie służy do tego, aby “ofiarowywać je (a de facto trudn i zaangażowanie innych osób) za free” w ramach płatnych szkoleń – “Program dla Najlepszych Współtwórców stworzyliśmy z myślą o szczególnej grupie zaangażowanych entuzjastów naszych usług – Najlepszych Współtwórcach i Wschodzących Gwiazdach – którzy dzielą się swoją wiedzą i odpowiadają na pytania na forach pomocy Google” – zobacz na szczegóły programu: https://topcontributor.withgoogle.com/about
  Ten wpis ma na celu utrzymanie wysokiej jakości świadczonych na Forach Google pomocy – a nie “zdegradowanie ich” do “kanału pozyskiwania Klientów”
  PS
  Jako Top Contributor na innym Forum Google od 2011 roku uważam, że mogę wypowiedzieć się w tym temacie – jako TC dbam o jakość i markę for Google nie tylko na nich – ale i poza nimi.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii