25 grudnia 2012
Branża SEO
Firma SEO

Firma SEOCiekawy artykuł znalazłem na Dailyseoblogu. Artykuł przybliża cechy, jakie zdaniem Mani Karthika powinny charakteryzować dobrą firmę SEO. Ujęte są one w postaci 6 maksym.

 1. Nie próbuj uszczęśliwiać wszystkich. Już dawno zauważyłem, że nie każdy potencjalny Klient powinien stać się moim Klientem. Zobacz, jakie są oczekiwania osoby, która zwróciła się do Ciebie o wycenę usług SEO. Ceń czas Klienta – ale swój także.
 2. Powiedz „Nie” wtedy, kiedy powinieneś to powiedzieć. Ktoś chce TOP10 w miesiąc dla trudnej frazy – do tego dla niezoptymalizowanej strony? Miej odwagę powiedzieć „nie da się”. Nie obiecuj tego, czego nie dasz rady zrealizować.
 3. Myśl jak pracownik Google. Nie narzekaj na Google, tylko pracuj nad stroną. A na pewno nie „groź” przejściem do Binga. Takie słowa w ustach firmy SEO brzmią idiotycznie śmiesznie – jeżeli bowiem nie wie ona, że Bing w Polsce to jedynie około 1,5% udziału w rynku wyszukiwarek, to nie jest firmą wartą Twojej uwagi. A jeżeli wie, to … pozostawię to bez komentarza.
 4. Bądź uprzejmy. Nie wytaczaj od razu „prawnych dział” jak Klient ma wątpliwości/pyta się o coś, co jest związane z Twoją pracą. Postaw się na jego miejscu – nie unikaj trudnych sytuacji.
 5. Buduj reputację – cierpliwie. To chyba nie wymaga rozwinięcia. Jednak jak widzę, z iloma „specjalistami” niektórzy mieli do czynienia to wcale nie dziwię się, że tak ostrożnie szukają kolejnej firmy SEO.
 6. Współpracuj z innymi. SEO nie powiedzie się dla strony niezoptymalizowanej pod kątem Google, konwersje nie zaistnieją jak strona nie jest konwertująca.

Przyznacie, że są to banalne zagadnienia. Dlaczego zatem są one tak trudne do „wdrożenia”?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii