Optymalizacja stron

Cache and Prioritize Visible Content – PageSpeed Service

Po wprowadzeniu rok temu serwisu PageSpeed Service, za pomocą którego możemy zmniejszyćczas ładowania się strony, Google wprowadza teraz nowe narzędzie, o wdzięcznej nazwie Cache and Prioritize Visible Content.

Jak możemy przeczytać na Google Developers Blog idea jest taka, aby umożliwić szybsze wczytywanie się treści strony poprzez następujące działania

  1.  cache’owanie kodu HTML – system wydziela treść na stronie, która nie może być scache’owana, zaś resztę wgrywa na swoje serwery. Jeżeli użytkownik wchodzi na stronę, Google od razu wysyła użytkownikowi zawartość cache’a, zaś reszta „dogrywa się’ z właściwego serwera, na którym znajduje się strona.
  2. Mało tego – najpierw generowana jest zawartość ekranu – jak ją wczyta, dopiero wtedy bierze się za resztę.
  3. odkładanie wczytywania się Javascip – w skrócie: „najpierw kontent, potem skrypty”.

Różnicę widzimy na poniższym obrazku – niezłe, prawda?

Cache and proritize Visible Content

Możemy sprawdzić korzyści, jakie odnieślibyśmy, gdyby strona korzystała z tego rozwiązania – wystarczy wejść na odpowiednią stronę, podać adres swojego serwisu i … poczekać. Na stronie możemy też oglądnąć sobie po teście filmik, który pokazuje rezultaty.

Rezultat wdrożenia Cache and prioritize Visible Contect

Narzędzie działa na razie na zaproszenie. Zgłosiłem swojego bloga, zobaczymy, czy uda się „załapać” :)

GD Star Rating
loading...
Cache and Prioritize Visible Content - PageSpeed Service, Cache and Prioritize Visible Content - PageSpeed Service, 8.0 out of 10 based on 2 ratings Cache and Prioritize Visible Content - PageSpeed Service

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Mieczysław 7 sierpnia 2012, 9:52

Wrzucilem zaprzyjaźnioną stronę do testu i wersja oryginalna wczytuje się szybciej niż ta zoptymalizowana. ??
Ale trzeba zaznaczyć, że jest to strona zoptymalizowana jeżeli chodzi o szybkość działania.

Gibon 7 sierpnia 2012, 10:23

Moja strona ładuje się szybciej o 0,7s :D
moja strona

bartek46op 7 sierpnia 2012, 13:13

Podobne przyspieszenie i bezpieczeństwo możemy uzyskać teraz przy użyciu Cloudflare.com – podstawowa wersja za darmo. Warto się tym zainteresować.

imb 7 sierpnia 2012, 23:41

Ciekaw jestem, jaki w tym cel ma Google… po ostatnich wybrykach wątpię, że chodzi wyłącznie o szybsze wczytywanie się strony. Pytanie – czy do cache’owanej kopii, wysyłanej do użytkownika nie będą przypadkiem coś dołączać od siebie?

Sebastian Miśniakiewicz 8 sierpnia 2012, 7:32

Nie wiem, imb – jak dostane access, sprawdzę :) Ale jakoś wątpię…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *