22 czerwca 2011 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Optymalizacja stron

Jak wiadomo, Google kładzie coraz większy nacisk na jakość. Strony np. w budowie nie są indeksowane przez wyszukiwarkę, ponieważ uznaje je ona za tymczasowe. Nie pamiętam już, czy czytałem, że to jest już wprowadzone, czy dopiero będzie – ale zacznie liczyć się też np. kwestia poprawności strony pod kątem … językowym. I tak, jak użytkownika rażą “byki”, tak i Google może/będzie mogło obniżyć pozycję strony w SERPach.

Z poprawnością strony związane jest linkowanie. Jak wiemy, najłatwiej jest zadbać o linki wewnętrzne oraz te zewnętrzne, które prowadzą do naszych serwisów. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy mamy na stronie kilkaset/kilka tysięcy odnośników? Jak sprawdzać, czy wszystkie z nich działają?

Z pomocą przychodzi nam wtyczka Broken link checker. W bardzo prosty sposób poinformuje nas, jak znajdzie niedziałający link na naszej stronie, poprzez stosowną informację wyświetlaną w Kokpicie. Wystarczy tylko kliknąć w link (jeżeli się pojawi) “Znaleziono niedziałających linków: X, aby szybko i sprawnie znaleźć “delikwentów” i podjąć decyzję, co z nimi zrobić – usunąć, usunąć tylko link itp.

W ten sposób, bez konieczności uruchamiania okresowo np. Xenu możemy mieć pewność, że mamy wszystkie linki pod kontrolą :).

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Wilk 22 czerwca 2011, 20:13

  Jakis link do wtyczki?

  Seo-Profi 22 czerwca 2011, 21:25

  http://w-shadow.com/blog/2007/08/05/broken-link-checker-for-wordpress/

  Najlepiej jednak przy instalacji z poziomu WordPressa podać nazwę wtyczki w szukajce – jest tylko jedna taka :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii