Optymalizacja stron
22 czerwca 2011

Jak wiadomo, Google kładzie coraz większy nacisk na jakość. Strony np. w budowie nie są indeksowane przez wyszukiwarkę, ponieważ uznaje je ona za tymczasowe. Nie pamiętam już, czy czytałem, że to jest już wprowadzone, czy dopiero będzie – ale zacznie liczyć się też np. kwestia poprawności strony pod kątem … językowym. I tak, jak użytkownika rażą „byki”, tak i Google może/będzie mogło obniżyć pozycję strony w SERPach.

Z poprawnością strony związane jest linkowanie. Jak wiemy, najłatwiej jest zadbać o linki wewnętrzne oraz te zewnętrzne, które prowadzą do naszych serwisów. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy mamy na stronie kilkaset/kilka tysięcy odnośników? Jak sprawdzać, czy wszystkie z nich działają?

Z pomocą przychodzi nam wtyczka Broken link checker. W bardzo prosty sposób poinformuje nas, jak znajdzie niedziałający link na naszej stronie, poprzez stosowną informację wyświetlaną w Kokpicie. Wystarczy tylko kliknąć w link (jeżeli się pojawi) „Znaleziono niedziałających linków: X, aby szybko i sprawnie znaleźć „delikwentów” i podjąć decyzję, co z nimi zrobić – usunąć, usunąć tylko link itp.

W ten sposób, bez konieczności uruchamiania okresowo np. Xenu możemy mieć pewność, że mamy wszystkie linki pod kontrolą :).

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Wilk 22 czerwca 2011, 20:13

Jakis link do wtyczki?

Seo-Profi 22 czerwca 2011, 21:25

http://w-shadow.com/blog/2007/08/05/broken-link-checker-for-wordpress/

Najlepiej jednak przy instalacji z poziomu WordPressa podać nazwę wtyczki w szukajce – jest tylko jedna taka :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii