Wyszukiwarka Google

Blog Roku 2011, stan rywalizacji: 15 styczeń godzina 00:00 – miejsce 16

Kolejny dzień przyniósł mojemu blogowi mały spadek – z 15 na 16 pozycję.

Widać powoli pierwsze przesilenia – spora część blogów z TOP10 zanotowała spore spadki. Dotychczasowe TOP1 spadło o 3 pozycje, miejsce 3 i 4 zanotowało taki sam spadek.

Z drugiej strony niektóre wskoczyły w górę nawet o 8 pozycji – co oznacza, że zmobilizowały w sobotę grono swoich fanów, podczas gdy „spadkowe” blogi cieszyły się „ciszą i spokojem”.

Spadek mojego bloga o jedną pozycję odbieram jako dobry prognostyk przed nadchodzącym tygodniem. Zdaję sobie jednocześnie sprawę, że będzie to trudny okres, wymagający „ruszenia szarymi komórkami” co do miejsca, gdzie można pozyskać głosy.

Jeżeli macie pomysły, skąd je zdobyć, może ktoś zechciałby z branży wspomóc „konkurencję”, zamieszczając u siebie krótką informację o konkursie – byłoby super :).

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *