15 stycznia 2012
Wyszukiwarka Google

Kolejny dzień przyniósł mojemu blogowi mały spadek – z 15 na 16 pozycję.

Widać powoli pierwsze przesilenia – spora część blogów z TOP10 zanotowała spore spadki. Dotychczasowe TOP1 spadło o 3 pozycje, miejsce 3 i 4 zanotowało taki sam spadek.

Z drugiej strony niektóre wskoczyły w górę nawet o 8 pozycji – co oznacza, że zmobilizowały w sobotę grono swoich fanów, podczas gdy “spadkowe” blogi cieszyły się “ciszą i spokojem”.

Spadek mojego bloga o jedną pozycję odbieram jako dobry prognostyk przed nadchodzącym tygodniem. Zdaję sobie jednocześnie sprawę, że będzie to trudny okres, wymagający “ruszenia szarymi komórkami” co do miejsca, gdzie można pozyskać głosy.

Jeżeli macie pomysły, skąd je zdobyć, może ktoś zechciałby z branży wspomóc “konkurencję”, zamieszczając u siebie krótką informację o konkursie – byłoby super :).

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii