Wyszukiwarka Google
15 stycznia 2012

Kolejny dzień przyniósł mojemu blogowi mały spadek – z 15 na 16 pozycję.

Widać powoli pierwsze przesilenia – spora część blogów z TOP10 zanotowała spore spadki. Dotychczasowe TOP1 spadło o 3 pozycje, miejsce 3 i 4 zanotowało taki sam spadek.

Z drugiej strony niektóre wskoczyły w górę nawet o 8 pozycji – co oznacza, że zmobilizowały w sobotę grono swoich fanów, podczas gdy „spadkowe” blogi cieszyły się „ciszą i spokojem”.

Spadek mojego bloga o jedną pozycję odbieram jako dobry prognostyk przed nadchodzącym tygodniem. Zdaję sobie jednocześnie sprawę, że będzie to trudny okres, wymagający „ruszenia szarymi komórkami” co do miejsca, gdzie można pozyskać głosy.

Jeżeli macie pomysły, skąd je zdobyć, może ktoś zechciałby z branży wspomóc „konkurencję”, zamieszczając u siebie krótką informację o konkursie – byłoby super :).

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii