Wyszukiwarka Google

Blog Roku 2011, stan rywalizacji: 14 styczeń godzina 00:00 – miejsce 12

Po 36h od rozpoczęcia konkursu blog znajduje się na 12 pozycji – i czas przyjrzeć się dokładnie konkurencji.

Jedno jest pewne – nie będzie łatwo. Można przyjąć, że 5 pierwszych blogów, z trzema „kulkami” ma ich po 60, co oznacza, że w ciągu doby zdobywają po 84 głosów. Czyli po 7 dniach (od 12 stycznia głosowania, od 15.00, ale zaokrąglę to „w górę”) teoretycznie zwycięzca może liczyć na co najmniej 588 głosów – czyli 4 „kulki”.

Wszystko jednak zależy od stopnia zmobilizowania „wyborców”. Pomysł, aby można było wysyłać tylko jeden sms z jednego numeru jest bardzo dobry. Dobrym jest też to, że nie widać ilości głosów – jak zauważyliście może, im więcej „kulek”, tym … większa rozpiętość. Moje dwie „kulki” to 6 do 50 głosów. TOP5 ma ich 51 do 250. Teoretycznie – może nas dzielić jeden głos :). Biorąc pod uwagę to, że im dalej, tym różnice są bardziej płynne – 5 „kulek” to rozpiętość od 1001 do …. 5000 głosów! – to przy takiej samej ilości „kulek” w TOP20 do końca nie będzie wiadomo, kto jest faworytem…  zamierzam jednak zacząć od dzisiaj obserwować ranking dokładnie, aby w ten sposób zorientować się, kto jest mocny :).

Zachęcam zatem was bardzo mocno – tych, co jeszcze tego nie zrobili – o wysłanie smsa.

Poproście swoje żony/dziewczyny/mężów/facetów/rodziców/teściów/braci/siostry/znajomych/kolegów/przyjaciół, aby zrobili to samo.

To dzięki waszym głosom chce się pisać i rozwijać dalej bloga :)

Jeżeli macie też pomysły na to, co można zrobić, gdzie się zareklamować – dajcie znać – dziękuję za każdą wskazówkę :)

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *