Search Console
13 marca 2012

Od wczoraj możemy analizować błędy indeksowania w nowej szacie graficznej. Po zalogowaniu się do Narzędzi i wyborze odpowiedniej opcji – Diagnostyka/Błędy indeksowania – naszym oczom ukazują się przedstawione w przyjaznej oku formie informacje

Błędy witryny

 

Błędy witryny w Narzędziach Google dla Webmasterów

 

oraz Błędy URLi

 

Nowy wygląd Błędy Indeksowania w Narzędziach dla Webmasterów

 

Wybierając odpowiednią opcję wchodzimy w szczegóły, gdzie można dokładnie zobaczyć jakiej strony (w poniższym przypadku) dotyczy błąd, jaki to jest błąd i kiedy został „namierzony”.

 

Błędy indeksowania - błąd serwera

 

Jeżeli naprawimy błąd, możemy go zaznaczyć jako Poprawione – wówczas znika z listy. Ale nie oznacza to, że może się nie pojawić znowu :)

Po rozwiązaniu problemu powodującego błąd w konkretnym URL-u możesz ukryć ten adres. Zaznacz pole wyboru obok URL-a i kliknij Oznacz jako poprawione. URL zostanie usunięty z listy. (Jeśli jednak problem pozostanie nierozwiązany, URL pojawi się na liście przy kolejnym indeksowaniu przez Googlebota).

Jak dla mnie duża zmiana in plus.

Szczegóły i dokładne omówienie, z większą ilością przykładów, znajdziecie na blogu Google.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Przemek Sztal 16 lipca 2012, 14:06

Teraz poważniejsze błędy indeksowania lub ich nagły wzrost doczekały się alertów w centrum wiadomości Narzędzi dla webmasterów: http://blog.performancemedia.pl/google/bledy-indeksowania-stron-nowe-alerty-w-narzedziach-dla-webmasterow

Seo-Profi 16 lipca 2012, 14:07

Tak – chyba już o tym nie napiszę jak wstawiłeś odnośnik :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii