Search Console

Błędy indeksowania – zmiany w Narzędziach dla Webmasterów

Od wczoraj możemy analizować błędy indeksowania w nowej szacie graficznej. Po zalogowaniu się do Narzędzi i wyborze odpowiedniej opcji – Diagnostyka/Błędy indeksowania – naszym oczom ukazują się przedstawione w przyjaznej oku formie informacje

Błędy witryny

 

Błędy witryny w Narzędziach Google dla Webmasterów

 

oraz Błędy URLi

 

Nowy wygląd Błędy Indeksowania w Narzędziach dla Webmasterów

 

Wybierając odpowiednią opcję wchodzimy w szczegóły, gdzie można dokładnie zobaczyć jakiej strony (w poniższym przypadku) dotyczy błąd, jaki to jest błąd i kiedy został „namierzony”.

 

Błędy indeksowania - błąd serwera

 

Jeżeli naprawimy błąd, możemy go zaznaczyć jako Poprawione – wówczas znika z listy. Ale nie oznacza to, że może się nie pojawić znowu :)

Po rozwiązaniu problemu powodującego błąd w konkretnym URL-u możesz ukryć ten adres. Zaznacz pole wyboru obok URL-a i kliknij Oznacz jako poprawione. URL zostanie usunięty z listy. (Jeśli jednak problem pozostanie nierozwiązany, URL pojawi się na liście przy kolejnym indeksowaniu przez Googlebota).

Jak dla mnie duża zmiana in plus.

Szczegóły i dokładne omówienie, z większą ilością przykładów, znajdziecie na blogu Google.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Przemek Sztal 16 lipca 2012, 14:06

Teraz poważniejsze błędy indeksowania lub ich nagły wzrost doczekały się alertów w centrum wiadomości Narzędzi dla webmasterów: http://blog.performancemedia.pl/google/bledy-indeksowania-stron-nowe-alerty-w-narzedziach-dla-webmasterow

Seo-Profi 16 lipca 2012, 14:07

Tak – chyba już o tym nie napiszę jak wstawiłeś odnośnik :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *