Search Console
13 marca 2012

Od wczoraj możemy analizować błędy indeksowania w nowej szacie graficznej. Po zalogowaniu się do Narzędzi i wyborze odpowiedniej opcji – Diagnostyka/Błędy indeksowania – naszym oczom ukazują się przedstawione w przyjaznej oku formie informacje

Błędy witryny

 

Błędy witryny w Narzędziach Google dla Webmasterów

 

oraz Błędy URLi

 

Nowy wygląd Błędy Indeksowania w Narzędziach dla Webmasterów

 

Wybierając odpowiednią opcję wchodzimy w szczegóły, gdzie można dokładnie zobaczyć jakiej strony (w poniższym przypadku) dotyczy błąd, jaki to jest błąd i kiedy został „namierzony”.

 

Błędy indeksowania - błąd serwera

 

Jeżeli naprawimy błąd, możemy go zaznaczyć jako Poprawione – wówczas znika z listy. Ale nie oznacza to, że może się nie pojawić znowu :)

Po rozwiązaniu problemu powodującego błąd w konkretnym URL-u możesz ukryć ten adres. Zaznacz pole wyboru obok URL-a i kliknij Oznacz jako poprawione. URL zostanie usunięty z listy. (Jeśli jednak problem pozostanie nierozwiązany, URL pojawi się na liście przy kolejnym indeksowaniu przez Googlebota).

Jak dla mnie duża zmiana in plus.

Szczegóły i dokładne omówienie, z większą ilością przykładów, znajdziecie na blogu Google.

GD Star Rating
loading...
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

Przemek Sztal 16 lipca 2012, 14:06

Teraz poważniejsze błędy indeksowania lub ich nagły wzrost doczekały się alertów w centrum wiadomości Narzędzi dla webmasterów: http://blog.performancemedia.pl/google/bledy-indeksowania-stron-nowe-alerty-w-narzedziach-dla-webmasterow

Seo-Profi 16 lipca 2012, 14:07

Tak – chyba już o tym nie napiszę jak wstawiłeś odnośnik :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *