Search Console
5 grudnia 2013
Narzędzia Google dla Webmasterów

W Narzędziach dla Webmasterów pojawiła się nowa, ciekawa funkcja – informowanie o błędach indeksowania w podziale od teraz na Sieć, Smartfon oraz telefon z internetem.

Błędy indeksowania w narzędziach dla Webmasterów dla użytkowników smartfonów

Ponieważ nie namierzyłem na stronach, które sprawdzałem, wszystkich opcji związanych z ruchem mobilnym, poniżej przykład tego, co możemy zobaczyć w dziale smartfon

Błędy indeksowania dl aużytkowników smartfonów i telefonów w Narzędziach Google dla Webmasterów - przykłady

Zwłaszcza trzecia pozycja, faulty redirect jest warta uwagi – jak czytamy na SearchEngineLand

 A faulty redirect is a smartphone-specific error that occurs when a desktop page redirects smartphone users to a page that is not relevant to their query. A typical example is when all pages on the desktop site redirect smartphone users to the homepage of the smartphone-optimized site.

„są to błędy, które pojawiają się, kiedy desktopowa strona przekierowuje użytkownika smartfona to strony, która jest nierelewantna. Typowy przykład to sytuacja, w której wszystkie strony wersji desktopowej przekierowują nas na wersję strony głównej zoptymalizowanej pod smartfony.

Pozostałe pozycje znane są nam z wersji desktopowej

  • błąd serwera
  • pozorny błąd 404 – docelowy URL nie istnieje, ale serwer nie zwraca błędu 404 (nie znaleziono pliku).
  • zablokowany
  • inne („others”) – nie udało mi się namierzyć i nie wiem, co kryje się pod tajemniczym określeniem „Inne” :) – ktoś z was wie?

Jak widać prezentowana będzie tutaj spora doza informacji – co doskonale widać także i po tym, że dla paru stron widzę więcej informacji, niż prezentowane jest na SearchEngineLandzie.

  • „nieodwiedzony” (not followed” – niewidoczne na w/w zestawieniu) – pojawiający się w sytuacji, gdy wystąpił problem z aktywną treścią lub przekierowaniami, np. gdy Googlebot ma problemy z odczytaniem JS czy Flasha. Zobacz więcej informacji.
  • „nieznaleziono” („not found”) – wskazany url nie istnieje. Zobacz więcej informacji.

Widzicie jakieś dodatkowe zakładki u siebie?

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii