5 grudnia 2013
Search Console
Narzędzia Google dla Webmasterów

W Narzędziach dla Webmasterów pojawiła się nowa, ciekawa funkcja – informowanie o błędach indeksowania w podziale od teraz na Sieć, Smartfon oraz telefon z internetem.

Błędy indeksowania w narzędziach dla Webmasterów dla użytkowników smartfonów

Ponieważ nie namierzyłem na stronach, które sprawdzałem, wszystkich opcji związanych z ruchem mobilnym, poniżej przykład tego, co możemy zobaczyć w dziale smartfon

Błędy indeksowania dl aużytkowników smartfonów i telefonów w Narzędziach Google dla Webmasterów - przykłady

Zwłaszcza trzecia pozycja, faulty redirect jest warta uwagi – jak czytamy na SearchEngineLand

 A faulty redirect is a smartphone-specific error that occurs when a desktop page redirects smartphone users to a page that is not relevant to their query. A typical example is when all pages on the desktop site redirect smartphone users to the homepage of the smartphone-optimized site.

“są to błędy, które pojawiają się, kiedy desktopowa strona przekierowuje użytkownika smartfona to strony, która jest nierelewantna. Typowy przykład to sytuacja, w której wszystkie strony wersji desktopowej przekierowują nas na wersję strony głównej zoptymalizowanej pod smartfony.

Pozostałe pozycje znane są nam z wersji desktopowej

 • błąd serwera
 • pozorny błąd 404 – docelowy URL nie istnieje, ale serwer nie zwraca błędu 404 (nie znaleziono pliku).
 • zablokowany
 • inne (“others”) – nie udało mi się namierzyć i nie wiem, co kryje się pod tajemniczym określeniem “Inne” :) – ktoś z was wie?

Jak widać prezentowana będzie tutaj spora doza informacji – co doskonale widać także i po tym, że dla paru stron widzę więcej informacji, niż prezentowane jest na SearchEngineLandzie.

 • “nieodwiedzony” (not followed” – niewidoczne na w/w zestawieniu) – pojawiający się w sytuacji, gdy wystąpił problem z aktywną treścią lub przekierowaniami, np. gdy Googlebot ma problemy z odczytaniem JS czy Flasha. Zobacz więcej informacji.
 • “nieznaleziono” (“not found”) – wskazany url nie istnieje. Zobacz więcej informacji.

Widzicie jakieś dodatkowe zakładki u siebie?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii