Search Console

Błędy indeksowania dla użytkowników smartfona i telefonu w Narzędziach dla Webmasterów

W Narzędziach dla Webmasterów pojawiła się nowa, ciekawa funkcja – informowanie o błędach indeksowania w podziale od teraz na Sieć, Smartfon oraz telefon z internetem.

Błędy indeksowania w narzędziach dla Webmasterów dla użytkowników smartfonów

Ponieważ nie namierzyłem na stronach, które sprawdzałem, wszystkich opcji związanych z ruchem mobilnym, poniżej przykład tego, co możemy zobaczyć w dziale smartfon

Błędy indeksowania dl aużytkowników smartfonów i telefonów w Narzędziach Google dla Webmasterów - przykłady

Zwłaszcza trzecia pozycja, faulty redirect jest warta uwagi – jak czytamy na SearchEngineLand

 A faulty redirect is a smartphone-specific error that occurs when a desktop page redirects smartphone users to a page that is not relevant to their query. A typical example is when all pages on the desktop site redirect smartphone users to the homepage of the smartphone-optimized site.

“są to błędy, które pojawiają się, kiedy desktopowa strona przekierowuje użytkownika smartfona to strony, która jest nierelewantna. Typowy przykład to sytuacja, w której wszystkie strony wersji desktopowej przekierowują nas na wersję strony głównej zoptymalizowanej pod smartfony.

Pozostałe pozycje znane są nam z wersji desktopowej

  • błąd serwera
  • pozorny błąd 404 – docelowy URL nie istnieje, ale serwer nie zwraca błędu 404 (nie znaleziono pliku).
  • zablokowany
  • inne (“others”) – nie udało mi się namierzyć i nie wiem, co kryje się pod tajemniczym określeniem “Inne” :) – ktoś z was wie?

Jak widać prezentowana będzie tutaj spora doza informacji – co doskonale widać także i po tym, że dla paru stron widzę więcej informacji, niż prezentowane jest na SearchEngineLandzie.

  • “nieodwiedzony” (not followed” – niewidoczne na w/w zestawieniu) – pojawiający się w sytuacji, gdy wystąpił problem z aktywną treścią lub przekierowaniami, np. gdy Googlebot ma problemy z odczytaniem JS czy Flasha. Zobacz więcej informacji.
  • “nieznaleziono” (“not found”) – wskazany url nie istnieje. Zobacz więcej informacji.

Widzicie jakieś dodatkowe zakładki u siebie?

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *