Wyszukiwarka Google
4 lutego 2011

Bardzo ciekawy artykuł został opublikowany parę dni temu na blogu Google – jak w temacie. No, no – poważne „zarzuty” ….

Temat pojawiał się już wcześniej: Danny Sullivan’s napisał ost: “Google: Bing is Cheating, Copying Our Search Results” – w odpowiedzi Microsoft oznajmił “We do not copy Google’s results.

Nie „uspokoiło” to jednak Google, które postanowiło udowodnić, że … jednak to jego stanowisko jest prawdziwe – i na oficjalnym blogu Google przedstawiło wnioski z własnego „śledztwa”.

Ponieważ temat jest ciekawy, przedstawię tutaj najważniejsze punkty tego stwierdzenia – więcej informacji znajdziecie w oryginalnym wpisie na blogu Google.

Otóż już jakiś czas wcześniej Google zorientowało się, że w wyszukiwarce Bing na pierwszych miejscach nad wyraz „podejrzanie często” prezentowane są internautom te same wyniki, co w Google – dotyczyło to zapytań, które zawierały błędy w pisowni.

Po nabraniu podejrzeń co do „niecnych praktyk” konkurenta postanowiono (w bardzo sprytny sposób) „złapać Bing’a”. Jak? Wybrani pracownicy Google stworzyli wyniki wyszukiwania dla „bzdurnych” zapytań, a następnie, używając wyszukiwarki IE … klikali w nie – po czym okazało się, że wpisy te zostały bardzo ładnie zaindeksowane przez Google – wcześniej nie było ich zaś w Bingu :)

Jak można przeczytać na wpisie na blogu, prawdopodobnie w indeksowaniu wpisów pomaga Bing Toolbar oraz … po prostu sami użytkownicy IE, co potwierdzono w w/w „doświadczeniu.

Co teraz? No cóż, my mamy swoje „wojenki i potyczki”, „wielcy” mają swoje „wojny”. Na pewno Bing szykuje kontruderzenie. Jakie – o tym zapewne przekonamy się już niedługo :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii