Wyszukiwarka Google
25 czerwca 2010

Jak wiadomo, właściwe zakodowanie strony niesie za sobą same pozytywne aspekty, jak możliwość bezbłędnego wyświetlania się jej w różnych przeglądarkach, szybszy czas wczytywania, co mimo braku wpływu (czerwiec 2010) na pozycję w indeksie to jednak wpływa na ruch w obrębie witryny (w jaki sposób? Zadaj sobie pytanie, ile sekund czekasz na wczytanie się strony?). To jest zrozumiałe i nie podlega dyskusji.

A co z … „dziurami” w kodzie? Czy one mają wpływ na ustalanie rankingu dla strony?

Jak mówi Matt, nie ma z tym jakiś problemów.

Czasami niektóre osoby próbują … wykorzystać „białe plamy” do ukrywania treści na stronie. Wstawiają 60 linijek pustego kodu, aby nie można było zobaczyc ukrytego tekstu od razu na ekranie. I patrząc się na kod masz wrażenie, że … strona nie ma źródła. Jednak wystarczy przewinąć puste linijki i już wszystko jest wiadome :). Zatem ta metoda, stosowana przez niektóre osoby, nie sprawdza się :). To jedna strona medalu.

Jeżeli jednak uznasz, że pusta przestrzeń w kodzie jest ważna – np. aby podkreślić wcięcia w strukturze strony w kodzie, co ułatwia z pewnością uaktualnianie treści na stronie oraz ogólnie dbanie o przejrzystość kodu – to nie ma się czym przejmować. Według Matta roboty Google też to lubią :)

GD Star Rating
loading...
Biała "dziura" w kodzie HTML strony i wpływ tego na pozycje w wynikach wyszukiwania, Biała "dziura" w kodzie HTML strony i wpływ tego na pozycje w wynikach wyszukiwania, 9.0 out of 10 based on 1 rating Biała "dziura" w kodzie HTML strony i wpływ tego na pozycje w wynikach wyszukiwania
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii