25 czerwca 2010
Wyszukiwarka Google

Jak wiadomo, właściwe zakodowanie strony niesie za sobą same pozytywne aspekty, jak możliwość bezbłędnego wyświetlania się jej w różnych przeglądarkach, szybszy czas wczytywania, co mimo braku wpływu (czerwiec 2010) na pozycję w indeksie to jednak wpływa na ruch w obrębie witryny (w jaki sposób? Zadaj sobie pytanie, ile sekund czekasz na wczytanie się strony?). To jest zrozumiałe i nie podlega dyskusji.

A co z … “dziurami” w kodzie? Czy one mają wpływ na ustalanie rankingu dla strony?

Jak mówi Matt, nie ma z tym jakiś problemów.

Czasami niektóre osoby próbują … wykorzystać “białe plamy” do ukrywania treści na stronie. Wstawiają 60 linijek pustego kodu, aby nie można było zobaczyc ukrytego tekstu od razu na ekranie. I patrząc się na kod masz wrażenie, że … strona nie ma źródła. Jednak wystarczy przewinąć puste linijki i już wszystko jest wiadome :). Zatem ta metoda, stosowana przez niektóre osoby, nie sprawdza się :). To jedna strona medalu.

Jeżeli jednak uznasz, że pusta przestrzeń w kodzie jest ważna – np. aby podkreślić wcięcia w strukturze strony w kodzie, co ułatwia z pewnością uaktualnianie treści na stronie oraz ogólnie dbanie o przejrzystość kodu – to nie ma się czym przejmować. Według Matta roboty Google też to lubią :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii