Wyszukiwarka Google
25 czerwca 2010

Jak wiadomo, właściwe zakodowanie strony niesie za sobą same pozytywne aspekty, jak możliwość bezbłędnego wyświetlania się jej w różnych przeglądarkach, szybszy czas wczytywania, co mimo braku wpływu (czerwiec 2010) na pozycję w indeksie to jednak wpływa na ruch w obrębie witryny (w jaki sposób? Zadaj sobie pytanie, ile sekund czekasz na wczytanie się strony?). To jest zrozumiałe i nie podlega dyskusji.

A co z … „dziurami” w kodzie? Czy one mają wpływ na ustalanie rankingu dla strony?

Jak mówi Matt, nie ma z tym jakiś problemów.

Czasami niektóre osoby próbują … wykorzystać „białe plamy” do ukrywania treści na stronie. Wstawiają 60 linijek pustego kodu, aby nie można było zobaczyc ukrytego tekstu od razu na ekranie. I patrząc się na kod masz wrażenie, że … strona nie ma źródła. Jednak wystarczy przewinąć puste linijki i już wszystko jest wiadome :). Zatem ta metoda, stosowana przez niektóre osoby, nie sprawdza się :). To jedna strona medalu.

Jeżeli jednak uznasz, że pusta przestrzeń w kodzie jest ważna – np. aby podkreślić wcięcia w strukturze strony w kodzie, co ułatwia z pewnością uaktualnianie treści na stronie oraz ogólnie dbanie o przejrzystość kodu – to nie ma się czym przejmować. Według Matta roboty Google też to lubią :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii