Optymalizacja stron

Bezpłatny kurs Google Analytics Mariusza Gąsiewskiego

Mariusz od dawna zapowiadał, że pojawi się nowa wersja, ale z braku czasu do teraz się to nie udawało.

Jednak – w końcu jest! Na blogu Mariusza jest do ściągnięcia zaktualizowany kurs Google Analytics, rzecz moim zdaniem niezbędna dla każdego, kto na poważnie – nie mówiąc już o zawodowych aspektach – zajmuje się optymalizacją stron internetowych w Google.

Kurs liczy, bagatela – 285 stron! Zatem – trzeba zaparzyć dobrą kawę i … wziąć się do lektury.

Co nowego w kursie? Zgodnie z informacją dostępną na stronie

Nowy kurs Google Analytics:

  • jest w całości poświęcony wersji asynchronicznej kodu Google Analytics
  • uwzględnia wszystkie funkcjonalności nowego interfejsu Google Analytics
  • zawiera więcej porad związanych z analizą witryny i analityki internetowej
  • obejmuje jeszcze większą ilość przykładów niestandardowego wykorzystania Google Analytics (np. śledzenie aktywności społecznościowych)

Kurs jest do pobranie w 3 formatach: pdf, doc oraz odt (Open Office).

Jeżeli znacie jakieś inne kursy/strony poświęcone zagadnieniom z obszaru GA, podzielcie się nimi w komentarzach :)

Po zaznajomieniu się z “suchą teorią” warto utrwalić wiedzę na porządnym szkoleniu.

W Polsce szkolenia z Google Analytics przeprowadza coraz więcej osób, jednak jeżeli chcecie naprawdę coś się dowiedzieć, bazując na praktycznych przykładach i case’ach, a nie tylko analizować poszczególne zakładki w Panelu wpadnijcie na szkolenia z Google Analytics do Maćka Lewińskiego.

Maciek jest certyfikowanym Trenerem Google, dzięki czemu zawsze wie, “co w trawie piszczy”. Poza tym swoją wiedzą dzieli się z właścicielami stron już od wielu lat. A co najważniejsze – a co jest rzadkością w branży szkoleniowej – niezmiennie trzyma wysoki poziom.

GD Star Rating
loading...
Bezpłatny kurs Google Analytics Mariusza Gąsiewskiego, Bezpłatny kurs Google Analytics Mariusza Gąsiewskiego, 9.3 out of 10 based on 4 ratings Bezpłatny kurs Google Analytics Mariusza Gąsiewskiego

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1338 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Mati 11 lutego 2012, 22:19

Gratki dla autora ebooka, będzie co jutro czytać. Co do innych, to warto na początek sprawdzić Google Books – http://bit.ly/yM3vnL – niektóre pozycje są dostępne online w całości.

Mariusz 13 lutego 2012, 7:53

Hej, ja ze swojej strony chciałbym polecić Conversion blog: http://www.conversion.pl/blog, który w pełni traktuje o analityce internetowej i optymalizacji konwersji. Co do poradników, również swego czasu napisaliśmy wskazówki instalacji i konfiguracji kodu śledzącego GA: http://www.conversion.pl/blog/kod-sledzacy-google-analytics/ Zapraszamy!

Seo-Profi 13 lutego 2012, 10:20

@Mariusz – tak, mam w RSSie :) Znajomy swego czasu polecił; przyznam, że teraz sporo czasu poświęcić będę musiał na lekturę, więc w razie czego można się kontaktować z Tobą via email, który podałeś przy komentarzu? :) GA to świetne narzędzie, ale jednocześnie bardzo mało jeszcze “odkryte” w Polsce…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *