Optymalizacja stron
10 lutego 2012

Mariusz od dawna zapowiadał, że pojawi się nowa wersja, ale z braku czasu do teraz się to nie udawało.

Jednak – w końcu jest! Na blogu Mariusza jest do ściągnięcia zaktualizowany kurs Google Analytics, rzecz moim zdaniem niezbędna dla każdego, kto na poważnie – nie mówiąc już o zawodowych aspektach – zajmuje się optymalizacją stron internetowych w Google.

Kurs liczy, bagatela – 285 stron! Zatem – trzeba zaparzyć dobrą kawę i … wziąć się do lektury.

Co nowego w kursie? Zgodnie z informacją dostępną na stronie

Nowy kurs Google Analytics:

  • jest w całości poświęcony wersji asynchronicznej kodu Google Analytics
  • uwzględnia wszystkie funkcjonalności nowego interfejsu Google Analytics
  • zawiera więcej porad związanych z analizą witryny i analityki internetowej
  • obejmuje jeszcze większą ilość przykładów niestandardowego wykorzystania Google Analytics (np. śledzenie aktywności społecznościowych)

Kurs jest do pobranie w 3 formatach: pdf, doc oraz odt (Open Office).

Jeżeli znacie jakieś inne kursy/strony poświęcone zagadnieniom z obszaru GA, podzielcie się nimi w komentarzach :)

Po zaznajomieniu się z „suchą teorią” warto utrwalić wiedzę na porządnym szkoleniu.

W Polsce szkolenia z Google Analytics przeprowadza coraz więcej osób, jednak jeżeli chcecie naprawdę coś się dowiedzieć, bazując na praktycznych przykładach i case’ach, a nie tylko analizować poszczególne zakładki w Panelu wpadnijcie na szkolenia z Google Analytics do Maćka Lewińskiego.

Maciek jest certyfikowanym Trenerem Google, dzięki czemu zawsze wie, „co w trawie piszczy”. Poza tym swoją wiedzą dzieli się z właścicielami stron już od wielu lat. A co najważniejsze – a co jest rzadkością w branży szkoleniowej – niezmiennie trzyma wysoki poziom.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Mati 11 lutego 2012, 22:19

Gratki dla autora ebooka, będzie co jutro czytać. Co do innych, to warto na początek sprawdzić Google Books – http://bit.ly/yM3vnL – niektóre pozycje są dostępne online w całości.

Mariusz 13 lutego 2012, 7:53

Hej, ja ze swojej strony chciałbym polecić Conversion blog: http://www.conversion.pl/blog, który w pełni traktuje o analityce internetowej i optymalizacji konwersji. Co do poradników, również swego czasu napisaliśmy wskazówki instalacji i konfiguracji kodu śledzącego GA: http://www.conversion.pl/blog/kod-sledzacy-google-analytics/ Zapraszamy!

Seo-Profi 13 lutego 2012, 10:20

@Mariusz – tak, mam w RSSie :) Znajomy swego czasu polecił; przyznam, że teraz sporo czasu poświęcić będę musiał na lekturę, więc w razie czego można się kontaktować z Tobą via email, który podałeś przy komentarzu? :) GA to świetne narzędzie, ale jednocześnie bardzo mało jeszcze „odkryte” w Polsce…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii