Search Console

Bardziej dokładne informacje od Google – błędy indeksowania przy przekierowaniach

Google wprowadziło (kolejny już) update w swoich Narzędziach dla Webmasterów – tym razem poprawka dotyczyła błędów indeksowania. O co dokładnie chodzi? Popatrzmy na grafikę, zaczerpniętą z bloga Google

Błedy indeksowania przy przekierowaniach - narzędzia dla Webmasterów Google

Url A przekierowywany jest do Url B, który zgłasza błąd (na potrzeby analizy nie wnikamy w szczegóły, jaki jest to błąd).

W przeszłości w opisanej sytuacji Google informowało webmastera o błędach na samym początku – przy adresie Url A – co prowadziło do nieporozumień – webmaster dostawał sygnał, że strona będąca pod Url A nie działała, gdzie w rzeczywistości … nie działał adres Url B !

Obecnie system poinformuje nas już dokładnie o tym, że to Url B stwarza problem – co możemy sprawdzić sami, korzystając np. z narzędzia do sprawdzania kodów nagłówków (lub wtyczek do przeglądarek internetowych).

Nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem do czynienia z tego typu błędem – na pewno cieszy fakt, że to kolejny update w Narzędziach, który ma za zadanie pomagać webmasterom w rozwiązywaniu problemów z widocznością ich stron w wyszukiwarce Google.

Więcej informacji – zobacz oryginalny wpis.

GD Star Rating
loading...
Bardziej dokładne informacje od Google - błędy indeksowania przy przekierowaniach, Bardziej dokładne informacje od Google - błędy indeksowania przy przekierowaniach, 7.5 out of 10 based on 4 ratings Bardziej dokładne informacje od Google - błędy indeksowania przy przekierowaniach

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Denis Wróbel 23 stycznia 2014, 9:16

Oj dzieje się ostatnio dzieje w Googlach. Na szczęście naprawiają błędy. Szkoda tylko, że kontakt z samym Google jest tak słaby i nie można o niektóre rzeczy dopytać.

Sebastian Miśniakiewicz 23 stycznia 2014, 9:17

Denis,
masz Forum Google, masz pracowników Google na Google+ – na HO możesz zadać pytanie Johnowi bezpośrednio :) – uwierz mi, da się – trzeba tylko spróbować :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *