Wyszukiwarka Google

Apel do firm SEO – przed świadczeniem usług pozycjonowania poznajcie Wytyczne Google dla Webmasterów

Nie tak dawno pisałem na blogu, jak to firma odpisała Klientowi na moje uwagi, w których wskazałem mu występowanie elementarnych błędów w budowie strony (pozycjonowanej od ponad roku), owa firma SEO odpisała, w bardzo poważnym stylu, że …przecież  strona spełnia Wytyczne Google dla Webmasterów. Na stronie było po kilka H1, brakowało tekstu, obrazki były totalnie niezoptymalizowane – itp. itd.

Dzisiaj czytam sobie wątek na Forum Pomocy Google dla Webmasterów i … kolejny “kwiatek”.

wpisując site:domena.pl nie wyświetla mi strony głównej czyli tak jakbym został wywalony. Czy ktoś wie dlaczego tak się stało?

Bardzo spodobała mi się wypowiedź Zgreda

Na wstępie pozwolę sobie o dygresję: bierzesz się za pozycjonowanie a nie umiesz podstawowych rzeczy ? Brakuje optymalizacji tej stronie i to wybitnie.

po którym, na prośbę pytającego o wskazanie przykładu pojawia się wskazówka, co należy zrobić, aby strona główna pojawiała się po wpisaniu komendy site: czyli trzeba ustawić przekierowanie 301 z index.html na /

Po chwili pada kolejne pytanie

wystarczy zmienić linki na stronie prowadzące na główną z index.html na / ?   a pytanie jeszcze co muszę zrobić oprócz optymalizacji aby strona wróciła do Google?

Zacząłem coś pisać w przedmiotowym wątku, ale … skasowałem swoją odpowiedź. No bo co można napisać – jak w ogóle można świadczyć usługi SEO nie znając elementarnych podstaw z zakresu optymalizacji stron w Google?

Szkoda mi Klientów, którzy powierzają promocję swoich stron w ręce kogoś, kto nie zna podstaw z zakresu optymalizacji stron. Tak być nie może. Przecież to tak, jakbyśmy jechali do warsztatu samochodowego, a silnik naprawiał nam fryzjer, który otworzył sobie instrukcję pobraną z Sieci – dla mnie jest to oszukiwanie i działanie na szkodę stron Klientów.

GD Star Rating
loading...
Apel do firm SEO - przed świadczeniem usług pozycjonowania poznajcie Wytyczne Google dla Webmasterów, Apel do firm SEO - przed świadczeniem usług pozycjonowania poznajcie Wytyczne Google dla Webmasterów, 10.0 out of 10 based on 1 rating Apel do firm SEO - przed świadczeniem usług pozycjonowania poznajcie Wytyczne Google dla Webmasterów

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Julian 11 marca 2012, 18:57

A jakiś link do tych wytycznych w PL, bo jestem właścicielem ogromnej SEO-firmy i chcę się zastosować ;)

Seo-Profi 11 marca 2012, 20:31

Good joke :)

Koobe 13 marca 2012, 0:01

Konkretny wpis.
Czytając o takich gagatkach nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
Jak tak dalej pójdzie to w “Interwencji” będą kolejne reportaże o profesjonalnych i rzetelnych “firmach pozycjonerskich”

Seo-Profi 13 marca 2012, 0:03

@Koobe – nie jest źle. Moimz daniem to “cisza przed burzą” – jeszcze kilka zmian w algorytmie i tacy specjaliście przestaną się liczyć na rynku…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *